Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Karamelové pivo i lahve od Karla Gotta. Pivovary uvařily vánoční speciály

Pivo

  7:00
JIHLAVA - Pivovary na Vysočině nabízejí v předvánočním čase kromě tradičních také speciální druhy piv s vyšším obsahem alkoholu. Pivovar Chotěboř letos uvařil 80 hektolitrů karamelového speciálu, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod připravil nový druh vánočního piva a humpolecký Rodinný pivovar Bernard rozšířil nabídku o limitovanou edici lahví s obrazem od Karla Gotta.
Piva - ilustrační foto.

Piva - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Speciální pivo Chotěboř je nepasterované a obsahuje 5,6 procenta alkoholu. „Toto pivo se nejlépe hodí k vánočnímu kaprovi, protože je silnější, hutnější,“ řekl vrchní sládek pivovaru Oldřich Záruba. Uvařeno bylo z českého sladu s přídavkem karamelového sladu, ve sklepě dozrávalo dva měsíce.

Krýsl vaří v Beer Factory. Je to druhý největší pivovar v Plzni

Vánoční speciál vaří tento pivovar pravidelně už asi šest let. Chotěboř je nově postaveným průmyslovým pivovarem fungujícím od roku 2009. Jeho roční výrobní kapacita byla postupně z původních 10 000 hektolitrů rozšířena na 25 000 hektolitrů piva.

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod uvařil svůj nový speciál nazvaný Vánoční hvězda ze čtyř druhů sladů a tří druhů chmele. Toto pivo obsahuje 5,5 procenta alkoholu. Stáčení se uskutečnilo 16. listopadu. „Zatím jsme ho stočili devadesát hektolitrů, nějakou malou zásobu ještě máme,“ řekla Jana Kavalír z pivovaru. Vánoční pivo měl tento pivovar i před dvěma lety, ale bylo trochu jiné než to letošní. Za celý rok očekává pivovar výstav piva na úrovni 100 000 hektolitrů.

Pivní novoty: Přichází Bernard IPA, nový „ejl“ na českém trhu

Pivovar Jihlava nabízí od roku 2010 v tomto ročním období Čertovský speciál s temně červenou barvou. Podle údajů podniku je k dostání ve více než tisíci restaurací v Česku.

Rodinný pivovar Bernard, největší výrobce piva na Vysočině, připravil jako novinku pro předvánočním trh své pivo Bohemian Ale stočené do sektových láhví, které jsou zdobeny obrazem od Karla Gotta. Jedná se o edici obsahující několik desítek tisíc láhví. Podle mluvčího podniku Zdeňka Mikuláška se pivovar s Gottem domluvil na dlouhodobé spolupráci, což mu umožní nabídnout každý rok touto dobou speciální láhev piva s novým Gottovým obrazem. Roční výstav pivovaru Bernard loni převýšil 302 000 hektolitrů.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!