13. května 2015 14:51 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Minipivovary se chystají na Hrad. Už počtvrté

V roce 2014 navštívilo degustační festival na Hradě 2500 lidí, což je povolené... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V roce 2014 navštívilo degustační festival na Hradě 2500 lidí, což je povolené... | foto: Českomoravský svaz minipivovarů

Sedmdesátka podniků sdružených v Českomoravském svazu minipivovarů se připravuje na druhý červnový víkend, kdy v Praze proběhne degustační festival Pivo na Hrad. Akce s omezeným počtem návštěvníků letos poprvé nabízí vstupenky v předprodeji.

Pivo na Hrad

Termín: 12. a 13. června 2015

Místo: Královská zahrada Pražského hradu

Vstupné: 375 Kč (předprodej)/400 Kč (na místě)

„Vstupenek je z důvodu nařízení od Pražského hradu připraveno omezené množství. Na každý den jich je uvolněno 1200. Cena zahrnuje katalog pivovarů, degustační sklenici a neomezenou degustaci,“ vysvětluje Tereza Melišová z Českomoravského svazu minipivovarů, co všechno obsahuje lístek za 375 korun. Už nyní je lze objednat na webových stránkách svazu.

Na čtvrtém ročníku degustační akce v okolí Královského letohrádku postaví stánky sedmdesát pivovarů, každý z nich předvede dvě svá nejlepší piva. Jen podnik U Fleků přiveze jediný produkt - víc jich nevaří. „K degustaci bude tedy připraveno 139 druhů piva 25 různých stylů z celé republiky. Celkově se vyčepuje přes 7000 litrů piva a degustační porce se bude čepovat 0,75 decilitru,“ vypočítává Melišová.

V jednotlivých stáncích budou i sládci a majitelé z každého pivovaru, kteří jsou připraveni odpovídat na dotazy pijáků. „Sládky na festival zveme hlavně proto, aby lidem představili nejen jejich pivovar, ale i jejich město, či kraj. Vždyť jak nejlépe poznat naši krásnou vlast, než skrze pivo,“ reaguje Jan Šuráň, Prezident Českomoravského svazu minipivovarů. 

ostOndřej Stratilík

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!