29. března 2018 15:36 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Náchodský Primátor se vytasil s novou edicí lahví a etiket. Chce se odlišit

Nové lahve náchodského Pivovaru Primátor se liší od konkurence tvarem i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové lahve náchodského Pivovaru Primátor se liší od konkurence tvarem i... | foto: Pivovar Primátor

NÁCHOD Zcela nový a zcela jiný je design lahví, které v těchto dnech představil náchodský Pivovar Primátor. Jeho početná nabídka speciálních piv patří v Česku i ve světě k oceňovaným. Pivovar chce v tomto duchu vyniknout i s novým obalem.

Je to něco úplně jiného, než co dosud znali zákazníci lahvového piva od Primátora. Nový design skleněných obalů a etiket označuje pivovar za milník ve své historii.

„Nechceme, aby se naše exkluzivní výrobky nabízely v odřených opotřebených láhvích a jejich vzhled na regálech prodejen zapadal do řady běžné produkce. Našim přáním je aby zákazník měl radost z nákupu, z pocitu že získal cosi výjimečného.“ komentoval novou láhev náchodský sládek Petr Kaluža.

Ve spolupráci se skláři

Láhev s plastickými reliéfy siluety náchodského zámku, chmelové šistice a písmenem P vznikala na základě dlouhodobé spolupráce s českými skláři. Někoho možná moderní tvar překvapí, ale je jisté, že nové lahve Primátora budou mezi konkurencí v regálech obchodů vyčnívat.

Nové lahve a etikety náchodského Primátora.

Nové lahve a etikety náchodského Primátora.

Pivovar uvádí, že nové etikety s barevně sladěnými korunkami odlišují jednotlivé druhy všech 15 vyráběných piv. Jednoduché výtvarné motivy na etiketách a charakteristické perokresby rozdělují piva do tří řad.

„Dále se zde objevují další výrazné grafické prvky - stylizovaná pečeť města Náchoda, či slovo CRAFT - jako odraz vztahu pivovaru k dodržování tradičních řemeslných postupů. Kvalita etiket je zdůrazněna i výběrem speciálního papíru vyšší gramáže, připomínající svojí strukturou ruční papír,“ popisuje pivovar svou obalovou novinku.  

petMiroslav Petr