15. ledna 2015 10:58 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Nejlepší lahváč na Pivexu? Desítka od Gambrinusu

Cenu za nejlepší ležák v soutěži Zlatý soudek PIVEX 2015 vyhrál Litovel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cenu za nejlepší ležák v soutěži Zlatý soudek PIVEX 2015 vyhrál Litovel... | foto: Pivovar Litovelpro Lidovky.cz

Šampionem letošního ročníku soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex - pivo 2015 je Gambrinus originál. Mezi minipivovary zase uspěl Rampušák z Dobrušky.

Pivovar Staropramen vyhrál kategorii světlých ležáků. Gambrinus 10° originál byl nejlepší v kategorii světlých výčepních piv. Skupina Plzeňského Prazdroje bodovala ještě mezi tmavými pivy díky Velkopopovickému kozlu, stejná značka vyhrála i mezi jedenáctkami, v kategorii nealkoholických piv byl první Birell z pivovaru Radegast. Z jiné pivovarské skupiny je vítěz mezi míchanými pivy, kterým se stala Holba horské byliny Pivovaru Holba z Hanušovic.

Lahvové pivo

Šampion: Gambrinus 10° Originál

Tmavé pivo + jedenáctka: Velkopopovický Kozel

Světlý ležák: Staropramen

Nealko: Birell

Michané pivo: Holba horské byliny

Kategorii světlý ležák u sudových piv vyhrál Litovel premium, kategorii světlých výčepních piv Gambrinus nepasterizovaný. Podle sládka pivovaru Gambrinus Pavla Zítka jde o pivo s výraznější a živější chutí. „Máme na něj dobré ohlasy z hospod a jsem rád, že jeho kvalitu ocenili i pivovarští kolegové,“ uvedl Zítek. U sudových piv se dnes v Brně soutěžilo i v sekci minipivovarů, primát získala dvanáctka Rampušák nefiltrovaný z Dobrušky.

O Zlatý pohár Pivex - pivo 2015 letos soutěžilo 13 pivovarů z hlavních pivovarských skupin. Je to o dva méně než v loňském roce. Také počet přihlášených vzorků byl nižší. V soutěži jich bylo 40, tedy o jedenáct méně než loni. Naopak v soutěži sudových piv bylo letos 22 vzorků, což je zhruba dvojnásobek loňského počtu.

Pivex se letos konal potřiadvacáté. Nejlepší piva budou moci ochutnat i návštěvníci veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour, které na brněnském výstavišti začnou ve čtvrtek.

Sudová piva

Světlý ležák: Litovel premium

Výčepní pivo: Gambrinus nepasterizovaný

Minipivovar: Rampušák 12° nefiltrovaný (Dobruška)

Loni titul šampiona získal Velkopopovický kozel 11°. Stejné pivo vyhrálo i kategorii jedenáctek a světlých ležáků. Nejlepší kolekci měl Pivovar Litovel, který vyhrál i kategorii nealkoholických míchaných piv. V soutěži tehdy bylo 51 značek piv z 15 českých pivovarů.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!