23. února 2016 11:30 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Pivex: Nejlepší lahváče se dělají na Moravě

Sládková Nataša Rousková z Přerova slaví, její Zubr vyhrál. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sládková Nataša Rousková z Přerova slaví, její Zubr vyhrál. | foto: Pivovar Zubr

Šampionem letošního ročníku soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex - pivo 2016 je Zubr premium z pivovaru v Přerově. Stejné pivo vyhrálo i mezi světlými ležáky.

Zubr za svůj Gold získal v Brně i primát v kategorii světlé výčepní pivo. Sesterský podnik v Litovli ovládl kategorii tmavých piv za Dark tmavé výčepní. Dařilo se i hanušovickému pivovaru, který je třetím podnikem skupiny středomoravských pivovarů PMS. Holba free vyhrála mezi nealkoholickými pivy a Holba horské byliny zvítězila u míchaných nízkoalkoholických piv.

Nejlepší jedenáctkou je Velkopopovický kozel 11 ze skupiny Plzeňský Prazdroj.

V soutěži sudových piv bylo letos 43 značek, většinou od tuzemských velkopivovarů. Mezi světlými ležáky vyhrála Holba premium. V kategorii světlých výčepních piv to byl Gambrinus nepasterizovaný 10.

V sekci minipivovarů uspěla Zlatá labuť 12 z Pivovarského dvora Zvíkov. Loni titul šampiona vybojoval Gambrinus 10 originál.

Lidovky.cz, ČTK
J. Mičan Preferuji Kozlíka. 14:31 23.2.2016

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!