Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pivní novoty: sezónní Špringl od náchodského Primátora

  17:05
NÁCHOD - Pivovar Primátor uvařil svůj nový ležák na počest Vladislava Špringla, nositele titulu Rytíř Chmelařského řádu. K mání je ve vybraných hospodách v rámci letošních Dnů českého piva - stejně jako exkluzivní piva dalších zapojených pivovarů.

V Náchodě uvařili ležák na počest Vladislava Špringla foto: Pivovar PrimátorReprofoto

Várka z čestvě načesaného chmele se pomalu stává zavedenou novinkou stále většího počtu pivovarů. Mezi těmi, které se takovým mokem chlubí v rámci nynějších Dnů českého piva, je i náchodský Primátor.

„Uvařením chmelové pivní novinky ŠPRINGL jsme chtěli složit poctu po staletí trvající tradici pěstování chmele na našich vlastních chmelnicích v Polepských Blatech. Jmenovitě člověku, který celý svůj život chmelu zasvětil a díky němuž máme v pivovaru k dispozici to nejlepší české zelené zlato. Světlý ležák nese jméno Ing. Vladislava Špringla, nositele titulu Rytíř Chmelařského řádu, uděleného významnou mezinárodní institucí založenou v roce 1371 v Dijonu,“ uvedl pivovar.

Důvod, proč zviditelnit právě toto pivo, je o to větší, že syn Vladislava Špringla - Jiří je také držitel titulu Rytíře Chmelařského řádu a byl při letošní Svatováslavské slavnosti českého piva oficiálně uveden do Síně slávy českého pivovarství a sladařství.

Pivo Špringl je speciálně chmelený, středně prokvašený ležák zlaté barvy, vařený na tři rmuty. Čepuje ho v rámci projektu Dny českého piva (konají se do soboty 1. října) přes 150 hospod a restaurací po celém Česku.

Přehled všech míst, kde se po Česku čepuje Špringl a další značky do projektu zapojených pivovarů, najdete ZDE.

Autor:
Témata: pivo, pivovar, Chmel, Česko, Dijon, Pivo

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!