20. listopadu 2015 12:00 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Pivovary přihlásily do soutěže Pivex 45 značek

Odborníci hodnotí piva anonymně. Hlavními kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz či hořkost. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odborníci hodnotí piva anonymně. Hlavními kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz či hořkost. Ilustrační foto. | foto: David Peltán, Slavnosti piva Tábor

O Zlatý pohár Pivex se popere 45 značek z patnácti pivovarů. Velkým podnikům konkuruje i několik menších výrobců, jako je třeba havlíčkobrodský Rebel či Pernštejn z Pardubic.

V Brně ve čtvrtek 19. listopadu začalo první kolo hodnocení. Soutěží se tradičně v pěti hlavních kategoriích: světlý ležák, světlé výčepní pivo, nealkoholické pivo, tmavé pivo a míchané pivo. Druhé kolo hodnocení se odehraje v lednu.

Odborníci hodnotí piva anonymně. Hlavními kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz či hořkost. Konečný výsledek určuje součet bodového hodnocení z obou kol. Vyhlášení výsledků se chystá na 16. února jako součást galavečera pivovarníků a sladovníků. Na něm se budou prezentovat i výherci Zlatého soudku Pivex určeného pro sudovou produkci. Tady se hlásí i minipivovary, které jsou hodnoceny samostatně.

„Pivovary vítají soutěž proto, že se v současné době výrazně mění poměr spotřeby sudových piv ve prospěch lahvových,“ popisuje Jiří Morávek z pořádající agentury Snip.

Zatím posledním šampionem soutěže Zlatý pohár Pivex je Gambrinus 10. Nejlepší kolekci má pražský Staropramen. O Zlatý pohár Pivex - pivo 2015 soutěžilo 13 pivovarů z hlavních pivovarských skupin. Je to o dva méně než loni. Také počet přihlášených vzorků byl nižší.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPEČER V DOPRAVĚ S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč