18. prosince 2015 12:12 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Pšeničný speciál z Náchoda uspěl v Bruselu

Na soutěži nedávno uspěla i náchodská IPA (na snímku). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na soutěži nedávno uspěla i náchodská IPA (na snímku). | foto: Pivovar Primátor

Zlatou medaili na mezinárodní soutěži Brussels Beer Challenge 2015 získal svrchně kvašený pšeničný Weizenbier z náchodského pivovaru Primátor. Jde už o druhé vítězství v této mezinárodní soutěži během dvou let.

„Zlato náchodského Weizenbieru získané v pivovarské Mekce je pro nás chloubou a oceněním naší práce. Je to pro nás současně i potvrzením, že jsme se vydali správnou cestou kvality bez kompromisů,“ neskrývá pýchu Petr Kaluža, sládek Primátora. Těší jej i to, že jeho Premium Dark získal v jiné kategorii bronz.

Na letošním čtvrtém ročníku soutěže Brussels Beer Challenge testovalo 75 degustátorů více než 1100 vzorků piv ze třiceti zemí. Z českých zástupců uspěl tentokrát pouze náchodský pivovar.

„Weizenbieru se daří, meziročně nám stoupl prodej o třicet procent a spolu se světlým ležákem zůstává vlakovou lodí exportu,“ popisuje Romana Jansová, exportní manažerka značky Primátor.

ostOndřej Stratilík

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.