20. března 2015 11:13 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Zaostřeno na: speciál Klášterní IPA z Břevnova

IPA láká na 6,5 procenta alkoholu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy IPA láká na 6,5 procenta alkoholu. | foto: fatpig.tistory.com

Barokní objekt bývalých stájí Břevnovského kláštera od roku 2011 hostí nový pivovar. Podnik navazuje na stovky let starou tradici, jeho největším lákadlem je řada speciálů.

Klášterní IPA 15°

Kategorie: speciální polotmavé pivo svrchně kvašené

Lahev: 0,75 litru, sklo

Alkohol: 6,5 %

Cena: 150 Kč (Pivovarský dům, Praha 2, 18. března 2015)

Výrobce: Břevnovský klášterní pivovar svatého Vojtěcha, Praha

Břevnovský klášterní pivovar svatého Vojtěcha je spřízněn s pražským Pivovarským klubem a Pivovarským domem, kde je možno jeho produkty zakoupit. To je i případ patnáctky jménem Klášterní IPA. Svrchně kvašený polotmavý speciál vzniká z ječných a pšeničného sladu a chmelových produktů.

Ve sklenici vábí na karamelovou barvu, silnou chmelovou vůni s citronovým nádechem brzdí neprostupná vrstva pěny, která po nalití vystoupá a dlouho si drží svou hladinu. Říz je mizivý, v ústech rozlévající se požitek rychle utíná silná hořkost, která v sobě nese příznaky žaludečních bylin a grepu.

Pro vyznavače svrchně kvašených speciálů je Klášterní IPA příjemným zpestřením, pro běžného pijáka však může být až příliš hořká. Ve všech případech jde o povedený zážitek.

ostOndřej Stratilík

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 29 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz