19. ledna 2015 9:09 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Zaostřeno na: Svěží polotmavé z mosteckého Kahanu

Minipivovar před několika lety obnovil tradici vaření piva v hnědouhelném Mostě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Minipivovar před několika lety obnovil tradici vaření piva v hnědouhelném Mostě. | foto: Mostecký Kahanpro Lidovky.cz

Kterákoliv pivní encyklopedie informuje o tom, že ve druhé polovině minulého století vznikly v České republice jen dva velké pivovary, oba se jménem Radegast. Jeden v Nošovicích a druhý v roce 1976 v Sedleci u Mostu.

I když byl severočeský podnik produkující nápoje Staromost či Zlatník v roce 1998 zavřen, pivovarská restaurace i další budovy tam stojí dodnes.

Tradici vaření piva v betonovém městě před šesti lety obnovila malá firma s názvem Mostecký Kahan. Přímo v centru u kina si můžete vychutnat jedenáctku, dvanáctku, IPU a jiné sezonní druhy. Jedním ze základních piv je tu polotmavý dvanáctistupňový ležák s pěti procenty alkoholu.

Vzniká z ječného sladu a žateckého chmelu. Kapučínová pěna drží na hladině dlouho, ze sklenice stoupá vůně po karamelkách. Rubínová barva má jantarový nádech. Příjemný říz je překvapivě citelný, po chvíli se rovnoměrně rozplývá. Chuťově nabízí ležák neznatelnou hořkost se silnějším odérem po kávovině a hořké čokoládě. Polotmavé pivo se pije velmi dobře. Je svěží.

ostOndřej Stratilík

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!