Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zaostřeno na: výrazně hořký ejl od Two Tales

Pivo

  5:04
Tenhle článek se vyznavačům klasických ležáků líbit nebude. Pražský létající pivovar Two Tales totiž sází na extrémní a nezaměnitelné chutě. To je i případ jejich svrchně kvašeného Bohemian Pale Ale.

Bohemian Pale Ale z pražského podniku Two Tales v sobě nese 6,5 procenta alkoholu. foto: Two Tales

Two Tales není novou značkou, na jejich třetinkové lahve s umělecky vyvedenými etiketami se lvem je však mimo Prahu poměrně složité narazit. A i proto může být pití těchto piv poměrně sváteční záležitostí.

Patnáctistupňový světlý Bohemian Pale Ale zdobí 6,5 procenta alkoholu, vzniká ze směsi ječných a pšeničných sladů a upraveného chmele. Že jde o nefiltrovaný speciál, je jasné hned po nalití. Pivo ryze měděné barvy je plné vznášejících se pivovarnických kultur. Pěnu má hustou, avšak rychle padá, v těžké vůni se sráží odér chmele s citrusy.

To hlavní přichází v ústech. Všechny ostatní vjemy přebíjí ostře kyselá chuťová „facka“, která se rychle přelévá do citrusovo-bylinného spektra. Tolik silného, že připomíná žaludeční pelyňkový čaj. A zůstává dlouho v ústech.

Pitelnost Bohemian Pale Ale kvůli tomu není nijak velká, třetinková lahev je pro tenhle zážitek z vinohradského podniku Two Tales dostačující. 

Autor:
Témata: pivovar, Praha, Pivo, kultura, Pivo

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!