Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Značky Bernard i Litovel zaznamenaly úspěch ve světové soutěži

Pivo

  12:51
Na letošním ročníku londýnských World Beer Awards zanechalo české pivovarnictví razantní otisk. Zlatou medaili si domů přiváží jak svrchně kvašený Bernard Bohemian Ale, tak tmavý ležák Litovel Premium Dark.

Svrchně kvašený Bohemian Ale stáčí v Humpolci do třetinek, půllitrů i „sedmiček“. foto: Rodinný pivovar Bernard

Bernard Bohemian Ale získal prestižní ocenění World’s Best Belgian Style Pale Ale. Pivo z Česka tak zvítězilo mezi řadou dalších svrchně kvašených speciálů stylu ale. „Toto vítězství je mimořádné. Vždyť jsme vlastně porazili všechny piva světa stylu ,belgického ale ́, které nám byly při vzniku naší nové receptury původně vzorem,“ komentuje to Tomáš Lipták, marketingový ředitel Bernardu.

Zlatá medaile z Londýna zamířila i do Pivovaru Litovel. Jejich Premium Dark ovládlo kategorii tmavých ležáků. „Pravidelné umísťování litovelských piv na stupních vítězů prestižních soutěží je pro nás pocta. Těší nás, že kvalitu naší práce ocení nejen doma, ale i na zahraniční půdě,“ raduje se litovelský sládek Petr Kostelecký.

V degustační soutěži World Beer Awards zabodovala i dvanáctka Holba Premium. V kategorii světlých ležáků obsadila druhé místo.

Autor: