16. prosince 2010 10:03 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Pohrát si s myčkou aneb Nejlepší vánoční dárek pro batole

Batole si hraje s myčkou na nádobí - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Batole si hraje s myčkou na nádobí - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Na co kupovat malým dětem drahé hračky, když je stejně nezajímají? Tohle téma jsem už několikrát probírala a vzpomněla jsem si na něj, když jsem na Facebooku nedávno narazila na jeden velmi trefný status. Jeden z mých přátel prozradil, že vlastně nemusí dětem pod stromeček nic kupovat- nejvíc je stejně prý potěší tím, když je nechá prohrabat se v myčce. Mluvil mi z duše.

Myčka všechny děti kolem mne fascinuje. Miluje ji i Kryštof. Když manipuluju s nádobím, je nadšením bez sebe a chce mi pokaždé "pomáhat". I když to má ode mne zakázané, dělá mu problémy udržet své emoce na uzdě před otevřenou myčkou.

Tak mne napadlo, jak by asi vypadal takový ideální dárkový den pro Kryštofa ?

Šel by spát tak kolem půlnoci a vstal by několikrát během noci a vždy by si chvilku pohrál. Ráno by posnídal na zemi a já bych ho nechala jídlo po sobě rozpatlat a následně pořádně pomazat po hračkách. Pak by si mohl řádit s mopem a vylívat vodu z kýble na koberec. Nechala bych ho pohrát si s nožem a nůžkami (které ho velmi lákají). Mohl by přeskládávat nádobí v myčce a klidně rozbíjet sklo. Vysypal by koš s odpadky a mohl by si s nimi hrát. Protože nesnáší oblékání, na procházku by vyrazil v polonahém stavu. Mohl by za jízdy vystupovat z kočárku. Jako bonus bych ho nechala ťukat do mého notebooku a samozřejmě bych mu na celý den přenechala můj funkční mobil.

Takový den by byl ten nejkrásnější batolecí vánoční dárek.

Škoda, že nám dospělým už tohle ke štěstí nestačí.
Hezké Vánoce a šťastný nový rok!

Rok 2010 v obrazech

O autorce

Veronika Švihelová - Jonášová je novinářka. Od roku 2003 pracovala v Lidových novinách - především v magazínu Pátek. Poslední tři roky působí jako reportérka kulturní redakce ČT. Od června 2009 je na mateřské se synem Kryštofem.

Kontakt: veronika.svihelova@seznam.cz

Veronika Jonášová