Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Recept proti rozvodu? Dočasná manželství

Magazín

  7:00
Slibovat si lásku navždy nebudou muset novomanželé v mexické metropoli, pokud ovšem projde návrh místních zákonodárců. Ti chtějí snížit počet rozvodů jednoduchou únikovou cestou - manželstvím uzavřeným na předem určené časové období, píše agentura Reuters.
Snubní prstýnky - ilustrační foto.

Snubní prstýnky - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Levicoví zástupci v místním sněmu, kteří už popudili konzervativce, když navzdory jejich odporu protlačili legalizaci sňatků homosexuálů, tento týden navrhli změnu občanského zákoníku umožňující párům rozhodnout se o délce svého svazku.

Minimální termín by byl na dva roky a bylo by možné ho prodloužit, pokud by přechodní manželé zjistili, že jsou spolu stále ještě šťastní. Předem uzavřená termínovaná sňatková dohoda by podle návrhu změny zahrnovala i způsob rozdělení majetku a dětí, pokud se pár rozejde.

"Podstatou návrhu je, že když uplyne dvouleté období vztahu, a pokud ten není stabilní nebo harmonický, pak smlouva jednoduše vyprší," řekl novinářům spoluautor návrhu Leonel Luna. "A lidé nebudou muset projít mučivým rozvodovým procesem," dodal Luna, jehož strana má v 66členném místním sněmu většinu. Návrh zákona si podle jeho slov získává podporu a hlasovat by se o něm mohlo do konce roku.

Rozvodem končí zhruba polovina mexických manželství; obvykle během prvních dvou let od svatby.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat