29. prosince 2009 13:48 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Rekordman v rozvodech? Izraelský žid jich má za sebou 11

Židovská svatba (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Židovská svatba (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

JERUZALÉM Rekordmanem v rozvodech mezi izraelskými židy se stal padesátiletý muž, který žije u Jeruzaléma. Právě se rozvedl pojedenácté a hned si začal hledat další nastávající. Podle serveru listu Jerusalem Post to uvedl rabínský soud.

Izraelec, který se nechával rozvést doma i v zahraničí - a to přesně podle židovských náboženských pravidel halacha, se podle svých slov rozvádí a hned si hledá novou nevěstu každé dva roky. "Jen vyhodím háček a ryba už připlave sama," řekl rozvodový rekordman.

V jeho posledním manželství, které také trvalo dva roky, se se svou partnerkou podělil o své narůstající dluhy. Jeho žena si navíc stěžovala na to, že jí slíbil, že bude pracovat. Nakonec se ale nechal živit od ní a od jejích rodičů.

Ze všech svých manželských eskapád má Izraelec jen jedno dítě, kterému prý ale není schopen platit výživné. Řekl, že lituje toho, že se rozvedl se svou první ženou. Spustilo to totiž prý nikdy nekončící hledání dalších "zkušeností".

Muž je ve svém počínání nepřekonatelným židovským rekordmanem. Výsledek na druhé příčce totiž představuje šest rozvodů.

ČTK