Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Fešák Rishi. Britský premiér je nejen „hnědý“ muž, ale i zatraceně bohatý a pohledný „hnědý“ muž

Rishi Sunak slaví vítězství jako nový lídr konzervativců v ústředí strany v Londýně. Do premiérského křesla míří po rezignaci své předchůdkyně Liz Trussové. (24. října 2022) | foto: AP

Premium Doporučujeme
„Rashi Sanook…“ jásal do kamer Joe Biden nad novinou, že v Downing Street se poprvé v historii Británie objeví „hnědý“ muž. Britům a finančním trhům se ulevilo. Mají zase jednou „nudného“ premiéra. Vládnutí se konečně posunulo – z formátu černé komedie a pak existenciálního hororu zpátky k nezáživným jednáním.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet tři měsíce zdarma

Je politickým opakem Borise Johnsona: zajímají ho detaily, rozumí financím, soustředí se víc na lidi než na vlastní prospěch. Johnson Sunaka bytostně nesnášel. Začalo to ještě dřív, než mladý ministr financí svou rezignací odstartoval povodeň vládních odchodů, které nakonec připravily kdysi populárního klauna o premiérské křeslo.

Sunakovi se dostalo nejdražšího a nejlepšího možného vzdělání (Winchester, Oxford, Stanford). A stejně když jste ho před pár lety viděli coby náměstka s nadřízeným, který není ani z půlky tak inteligentní jako Rishi Sunak, vypadal jen jako jeho úslužný nezkušený mladší bratr. Ale jakou má člověk mít řeč těla, když se snaží o (relativně) normální život, o (relativně) normální kariéru, a přitom je tak bohatý, že může nadvakrát strčit do kapsy krále Velké Británie?

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat