Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Pátá svatba v 92 letech. Murdoch se nevzdává, své děti přehlíží a z jeho nefunkčních vztahů čerpá i seriál

Mediální magnát Rupert Murdoch a jeho nastávající Ann Lesley Smithová na snímku z ledna 2023. | foto: Profimedia.cz

Premium Doporučujeme
Rupert Murdoch neubírá plyn ani v 92 letech. Nejvlivnější mediální magnát se (znovu) žení a jeho život v atraktivním prostředí velkého byznysu i dramatických vztahových zápletek trumfuje i současný seriálový hit Succession, který je jeho osobou nepřímo inspirovaný.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Succession fascinuje zobrazením fenomenálně dysfunkční rodiny mocného majitele globálních médií. Od začátku jeho vysílání se objevují spekulace, do jaké míry odráží život Ruperta Murdocha. Jeho vnučka se nechala slyšet, že v postavách poznává své příbuzné. Fikce ale jen pokulhává za ještě barvitější skutečností.

Když Murdoch zasklil Blaira

Londýnem mohly pochodovat miliony voličů protestujících proti válce v Iráku, Tony Blair ale svůj tragický omyl stejně ustál. Během svého dlouhého pobytu v Downing Street 10 měl podporu tehdy nesmírně mocných listů a televize Ruperta Murdocha. Úspěšný britský politik a bezskrupulózní magnát australského původu se dokonce stali přáteli.

Blair spolu s Nicole Kidmanovou šli za kmotry holčičkám, jež se Murdochovým narodily, když Rupertovi bylo 70 a 72 let. Magnát se totiž zamiloval a po dvaatřiceti letech manželství s krásnou katoličkou Annou se potřetí oženil s Wendi Dengovou. Svým dospělým dětem o 37 let mladší nevěstu představil jako „milou čínskou paní“. V rozhovoru pak řekl: „Byl jsem rád, že synové a dcery nepředstírali, že ji mají rádi.“

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...