4. března 2010 10:52 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Rusové sní o letuškách a zdravotnicích. Podle nich jsou nejpřitažlivější

Letuška - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letuška - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MOSKVA Největší přitažlivostí se v očích Rusů vyznačují letušky, lékařky a zdravotní sestřičky. Až pak následují herečky, televizní moderátorky či tanečnice. Tvrdí to alespoň průzkum, který před Mezinárodním dnem žen podnikl mezi 2500 muži, převážně Moskvany, server superjob.ru.

Letušek si dotázaní cení hlavně za dobrosrdečnost, půvabnost i spolehlivost, jakou se prý letecká doprava jako celek vyznačuje. Taková letuška prý "ani není žena, ale splněný sen": nevypne televizi během fotbalového zápasu, ale ještě donese pivo. Podle skeptiků jde však o pouhé zdání a pozorná a usměvavá obsluha je prostě výsledkem tvrdé "drezúry" palubního personálu aerolinek.

Dam, které místo kostýmku stevardek oblékají bílé pláště, si pánové zase cení jako "dobré psycholožky", které se vyznačují i spořádaností, seriózností a taky nesmírně lákavou nedostupností. Naopak hvězdám stříbrného plátna či televizních obrazovek přisuzují hlavně vášnivost.

"Neznám žádnou herečku či tanečnici, ale vždy o nich sním," přiznal prý nejeden z dotázaných.

V těsném závěsu za nejatraktivnějšími profesemi však následují i domácí hospodyňky, účetní, učitelky, šéfky, sekretářky, policistky či právničky.

Celkově totiž Rusové nepovažují profesi své vyvolené za příliš důležitou.

Zatímco pro letušky hlasovalo osm procent dotázaných, více než třetina připustila, že je u žen více zajímá půvab a charakter než povolání, a tento názor ještě sílí s rostoucím věkem.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!