15. března 2011 13:30 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Sňatek s Tunisanem ji připravil téměř o vše, přesto manželovi dál platí

Snubní prstýnky - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snubní prstýnky - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Seznámili se přes internet. Ona osmašedesátiletá žena z jižní Moravy, on o 41 let mladší muž z Tuniska. Vztah na dálku sice skončil sňatkem, ten ale seniorku připravil o majetek v hodnotě 1,5 milionu korun. Ještě nyní zasílá svému manželovi peníze ze svého starobního důchodu.

Důchodkyně z jižní Moravy se seznámila se sedmadvacetiletým Tunisanem na internetu před třemi roky. Po roce dopisování a rozhovorech přes webovou kameru ji požádal o ruku. Ještě před sňatkem ji cizinec požádal o finanční výpomoc. Celkem mu zaslala 80 tisíc korun.

Po žádosti o ruku zamilovaná seniorka prodala byt a s téměř milionem korun směněným za eura se vydala za svým nastávajícím do jeho rodné země. V Tunisku se pak konala svatba. Při ní šťastná důchodkyně předala manželovi peníze s tím, že si tam za ně pořídí domek. "Místo zařízení nové společné domácnosti se žena dočkala pouze násilí a zamykání do uzavřeného prostoru," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová

Tunis je město tisíce chutí a vůní.

Stejný scénář se opakoval i později, když si jezdila do České republiky pro své úspory. Vždy je předala manželovi a dočkala se za to pouze hrubého zacházení a napadání. Důchodkyně, která je nyní už zpět v Česku, se přesto necítí poškozená a nechce ve věci podat trestní oznámení.

Cizinecká policie v souvislosti s případem varuje ženy vyššího věku před seznamováním se po internetu a především před jejich romantickými představami o tom, že si tak zajistí štěstí.

"Případ by měl být varováním pro ostatní ženy. Nejčastější motivací cizinců z exotických zemí, kteří se s nimi chtějí seznámit přes internet, bývá snaha získat legální pobyt v zemích schengenského prostoru, čehož dosáhnou sňatkem, nebo získat jejich úspory," upozornila Vedrová.

ČTK, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz