7. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Věda

ANKETA: Jak dlouho čekáte u lékaře?

Čekárna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čekárna | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Každý z nás se někdy ocitne v roli pacienta. Ovšem berou nás lékaři jako klienta, který si zdravotní péči předplácí formou daně ze mzdy nebo ze státního rozpočtu - studující, lidé pobírající důchod, podporu v nezaměstnanosti, mateřskou). Eufemisticky se tato daň jmenuje zdravotní pojistka a není zrovna zanedbatelná.

Přesto skoro každý zažil okamžiky, kdy jsou lékaři a sestry arogantní, zesměšňují pacienty, probírají s nimi jejich diagnózu mezi dveřmi. Nechávají nás sedět v čekárně dlouhé minuty před varovným nápisem NEKLEPAT.

Anketa

Jak dlouho čekáte u lékaře?

15 minut 92
30 minut 140
60 a více minut 936

Pošlete nám svůj názor

Svoje hlasování můžete doplnit i vlastními zkušenostmi a připomínkami, které posílejte na adresu josef.matyas@lidovky.cz

Do předmětu napište ANKETA LN. Anketa končí 9. září. Výsledky a seriózní připomínky zveřejníme ve středu 14. září v příloze Medicína & Věda.

Pokud s pacientem probírají jeho obtíže, hovoří někteří lékaři často slovníkem prošpikovaným latinskými výrazy srozumitelnými pouze odborníkům. 

Proč se lékaři a sestry k běžným pacientům takto chovají? A proč takový přístup pacienti snášejí?

Více se dozvíte v tématickém článku, který uveřejníme 14. září v Lidových novinách v příloze Medicína & Věda.

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...