Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

BayanICQ - další skvělý IM klient z Ruska

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Sony EricssonReprofoto

Komunikační protokol ICQ nemá sice ve světě takovou popularitu jako v České republice a některých zemích bývalého východního bloku, přesto ho lze zprovoznit snad na každé počítačové či mobilní platformě. A právě z Ruska přichází nový prográmek pro symbianové mobily, který nese název BayanICQ.

Ačkoli nejde o dílo žádné významné vývojářské společnosti, jedná se o vskutku nejlepšího ICQ „kecálka“, který svou funkčností nejenže předčí všechny ostatní mobilní komunikátory, ale dokonce se vyrovná i počítačovým messengerům. Velký důraz je kladen rovněž na uživatelské rozhraní, které lze velmi dobře personalizovat – lze měnit velikosti písmen, skiny, orientaci obrazovky, počet sloupců, ve kterých se mají zobrazovat kontakty, atd. K dispozici jsou rovněž konfigurovatelné klávesové zkratky, okno statusu s možností neustálého zobrazení v libovolné části obrazovky či ukládání a export historie. BayanICQ můžete používat zdarma včetně češtiny. Tu musíte však sami nakopírovat do složky C:/system/apps/bayanICQ/lang. K tomu budete potřebovat souborového manažera třetí strany, neboť předinstalovaný správce souborů v mobilu vás do systémové složky nepustí. K tomuto účelu i mnoha dalším věcem dobře poslouží například bezplatný Y-Browser.

Bayan_1 Bayan_2

Výrobce: Alexandr Barobin
Domovská stránka: www.barobin.com
Cena: zdarma
Platforma: Symbian S60 3rd
Stažení: zde (včetně češtiny - "rus_strings.txt")

QIP

Dalším ruským IM prográmkem je uživatelsky přívětivý messenger QIP, který vyniká zejména svou jednoduchostí. Ostatně to má ve svém názvu – „Quiet Internet Pager“. Cílem QIPu je nabídnout snadnou komunikaci mezi uživateli, což do puntíku splňuje, žádné pokročilé funkce nečekejte. Kontakty v QIPu je možné znázornit v jednom nebo ve dvou sloupcích. Můžete si také nechat zobrazit skupiny nebo pouze uživatele, kteří jsou on-line. Spodní lišta vždy informuje o aktuálním čase a nastaveném statusu. Na své si přijdou i příznivci smajlíků, kterých tento kecálek podporuje celou škálu. QIP rovněž umožňuje nastavení tzv. Privacy statusy, tedy viditelnost pouze pro určité skupiny uživatelů. Nechybí ani podstatusy.

QIP_1 QIP_2

Výrobce: QIP
Stažení: zde
Cena: zdarma
Platforma: Symbian S60, S60 3rd, Windows Mobile

Pro mobilní uživatele, kteří nemají telefon s operačním systémem a přesto by v něm rádi používali ICQ, mohou vyzkoušet javovou aplikaci Jimm. Více se o ní dočtete zde.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!