19. září 2008 6:00 Lidovky.cz > Relax > Věda

Beta verze Internet Exploreru 8 v češtině

Internet Explorer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internet Explorer. | foto: MicrosoftReprofoto

Vedle premiéry browseru Chrome je ve světě prohlížečů také hojně diskutovaným tématem beta poslední verze Internet Exploreru. Ta se nyní dočkala i počeštění.

Čím se „osmička“ liší od poslední verze? Seznam jednotlivých vylepšení čítá několik desítek položek, v souhrnu lze však říci, že Explorer jen dotahuje náskok, který oproti němu mají konkurenční prohlížeče.

Hodně inovací se točí okolo témat bezpečnosti. Novinka umožní uživateli lépe kontrolovat, jaké údaje o sobě poskytne webovým serverům, nově bude dostupný i InPrivate mód, s jakým nedávno přišel i Chrome. Pokud nechcete, aby byly jakékoli informace o vašem surfování ukládány na pevný disk počítače, můžete použít speciální okno.

Další změny se odehrály i okolo záložek. Ty je nyní možno organizovat do skupin, každá navíc běží jako samostatný proces, takže pád jedné „neshodí“ celý prohlížeč. Vylepšen byl i adresní řádek.

Osmá verze Internet Exploreru jasně dokazuje, že si je Microsoft vědom konkurence, která mu hrozí hlavně ze strany Firefoxu. Ze souboje prohlížečů tak mohou těžit hlavně sami uživatelé.

Českou betaverzi MSIE 8 si můžete stáhnout zde.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz