Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Bojíte se nakupování na internetu?

Internetové stránky Nenechtesenapalit.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internetové stránky Nenechtesenapalit.cz | foto: Jiří PešekLidovky.cz

Pokud zatím nemáte zkušenost s nákupem zboží po internetu a rádi byste jej vyzkoušeli, ale nevíte, jak na to, nebo se bojíte, abyste nenaletěli, připravil pro vás nezávislý nákupní server Heureka.cz nový web, který vám s online nákupy poradí.

Ačkoliv více než polovina české populace ve věku 16 let a více již někdy použilo internet a stálý přístup na web vlastní 32% domácností, s online nakupováním má zkušenost pouze 28% Čechů. I přesto, že tento pohodlný způsob pořizování nových výrobků rok od roku neustále roste, ve srovnání se západní Evropou poměrně dosti zaostáváme a Češi stále raději preferují kamenné obchody. Například ve Velké Británii nakoupilo v loňském roce přes internet 57% uživatelů internetu, v Německu 62% a v Belgii 51% populace.

Jistě mi dáte za pravdu, že nejčastější bariérou online nákupu je nemožnost si zboží prohlédnou a na vlastní kůži si jej vyzkoušet. To ostatně potvrzují i výzkumy nákupního chování v ČR, které se online nákupy zabývají. Velkou roli hraje ovšem také fakt, že uživatelé nevědí, jak nakupování na internetu funguje, mají strach z případné reklamace nebo se obávají problémů při doručování zboží.

Patříte-li do jedné z této skupiny spotřebitelů, pak právě pro vás jsou určeny nové webové stránky www.nenechteSeNapalit.cz, které například přinášejí rady, jak na internetu nakupovat, popisují, jak samotný nákup probíhá, shrnují práva nakupujícího na internetu a popisují nejčastější prohřešky internetových obchodů. Dále jsou zde odkazy na nezávislé odborníky, na něž se lze v případě problému s nákupem v internetovém obrátit (např. Spotřebitel.cz, ČOI, atd.)  Nechybí ani diskuse, kde si můžete s ostatními uživateli vyměňovat informace o nakupování online. Vítanou funkcí je seznam důvěryhodných internetových obchodů, které jsou ohodnoceny samotnými uživateli.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.