Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Časopis Computer změní podobu a stane se měsíčníkem

Magazíny- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Magazíny- ilustrační | foto: Shutterstock

PRAHA Časopis Computer z vydavatelství Mladá fronta bude od ledna vycházet jako měsíčník. Změní se jeho podoba i rozsah, sníží se cena předplatného. Vydavatelství o tom v pondělí informovalo v tiskové zprávě. Časopis dosud vycházel jednou za dva týdny.

Měsíčník Computer zvýší svůj rozsah na 148 stran, které přinesou dva velké srovnávací testy namísto jednoho, více podrobných recenzí, pravidelnou sekci Mobility, analýzy a komentáře redakce na dění ve světě IT nebo dvě hlavní témata časopisu. Zároveň se sníží cena předplatného, uvedla mluvčí Pavlína Míčová. Cena časopisu ve volném prodeji bude 59 korun a spolu s DVD bude stát 74,90 Kč.

Nová podoba má přilákat další čtenáře

Mladá fronta chce s novou podobou Computeru oslovit i nové čtenáře, a to kromě sociálních sítí a internetu také pomocí cílené kampaně v ostatních produktech vydavatelství. Marketingová bannerová kampaň je zaměřena především na weby, vlastní inzerce směřuje do tištěných titulů a do iPadových verzí časopisů vydavatelství Mladá fronta.

Vydavatelství Mladá fronta je jedním z největších mediálních domů v České republice. Vedle řady časopisů vydává od roku 2007 ekonomický deník Mladá fronta E15 a od roku 2012 i ekonomický týdeník Euro. Společnost rovněž provozuje weby jako Dáma.cz, Recepty.cz nebo Živě.cz a MobilMania.cz, ročně vydá zhruba 200 nových knižních titulů a věnuje se také elektronickým verzím pro iPad či Kindle. V letošním roce dceřiná společnost MF TV přebrala vysílání Metropol TV.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.