Diskuse k článku: Čeští vědci varují před neřízeným růstem výstavby na Šumavě

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 2.8.2016 13:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jiří_K 2.8.2016 13:55

Odliv obyvatel Železné Rudy způsobilo to, že se z ní už před lety stal jeden velký bordel kombinovaný s vietnamskou tržnicí!

D. Šumová 2.8.2016 13:14

To co vyrostlo nově na Horské Kvildě za období posledních 15 let je zvěrstvo a s ochranou přírody to nemá co dělat. Příkladem je údajná "kozí farma". Chtěla bych vidět ty ubytované "kozy". Jen mě štve, že se s těmito argumenty nezačalo včas. Dnes už většina ubytovaček - nových - na Šumavě stojí - a dost často zeje prázdnotou. Ostatně moc lidí na ubytování zde nemá dost peněz. Myslím tím ty normální a ne zbohatlíky, ale ti zas nestojí dvakrát zrovna o dovolenou na Šumavě. Nanejvýš zde uložit lépe prachy do nemovitostí. Typický příklad - pan Bakala se svou rodinou na Modravě. Jak často bydlí ve svém luxusním sídle tam, a jak často ve Švýcarsku? Já myslím, že lidi ze Šumavy vyhánějí ceny a fakt, že většina populace ušetří tak akorát občas na prodloužený víkend a týden dejme tomu na lyžích. Ale sezóna tam opravdu trvá jen 2 měsíce v létě a 3 v zimě. Trochu málo na zdevastování přírody.

P. Maleček 2.8.2016 9:19

Já zas varuji před českými vědci prznícími Šumavu. Jejich cíl je průhledný. ze Šumavy vyhnat člověka a pak přes nesmyslné granty o obnově šumavské divočiny dojit státní rozpočet.

Najdete na Lidovky.cz