Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Chystá Nokia vlastní netbook?

Nokia N800 by mohl být přístroj, na jehož základech bude nový produkt vznikat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nokia N800 by mohl být přístroj, na jehož základech bude nový produkt vznikat. | foto: NokiaReprofoto

Stále rostoucí trh během tohoto roku nejspíše obohatí nový výrobce. A nebude to nikdo menší než finský výrobce mobilů Nokia.

Co zavdalo příčinu těmto spekulacím? Tentokráte se nejedná o žádný únik fotografií prototypu, ale přímo vyjádření samotného generálního ředitele, který se nechal slyšet, že Nokia vstoupí do oblasti, kde jejími největšími konkurenty budou společnosti Dell, Acer, nebo HP.

Že se bude jednat konkrétně o notebooky a subnotebooky jasně vyplývá z jeho dalších úvah, které se točí kolem stále se zmenšujících rozdílů mezi počítači a mobilními telefony. To se mimo jiné projevuje i tak, že se na pultech obchodů mobilních operátorů můžeme čím dál tím častěji setkat i s nabídkou notebooků s datovými tarify.

Jakékoli bližší informace však nejsou známy. Spekuluje se pouze, že nově vzniklé zařízení ponese kódové označení Nokia Sparow a mohlo by vycházet z modelu N800.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?