Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Co přináší nový iPhone 3GS?

Apple iPhone 3GS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple iPhone 3GS. | foto: AppleReprofoto

Společnost Apple včera uvedla novou verzi mobilního telefonu iPhone. Ten nese označení 3GS a oproti svému předchůdci nabídne především lepší fotoaparát a rychlejší systém. Design přístroje zůstal prakticky nezměněn.

Písmeno „S“ v názvu telefonu je zkratkou anglického slůvka Speed, tedy rychlost. Podle amerického výrobce je nový model v průměru 2x rychlejší než stávající iPhone 3G. Lepší odezva se nejvíce projeví při načítání internetových stránek či spouštění aplikací.

iPhone 3G S

Hlavní hardwarovou inovaci představuje 3MPx s automatickým zaostřováním, se kterým bude nově možné natáčet videa. Ty pak půjdou upravovat přímo v telefonu a společně s pořízenými snímky je posílat prostřednictvím e-mailu a MMS, což u předchůdce rovněž možné nebylo.

Mezi další novinky patří také elektromagnetický kompas, díky němuž se bude možné snáze orientovat na mapě při navigaci, své využití ale najde jistě i v jiných aplikacích.

iPhone 3G S

Součástí nového iPhonu 3GS bude již dříve představený firmware OS 3.0, jež přináší přes 100 drobných softwarových vylepšení. O těch hlavních si můžete přečíst zde.

iPhone 3GS se dostane na americký trh 19. června za dotovanou cenu 199 dolarů (16GB verze), respektive 299 dolarů (32GB verze). V následujících týdnech bude uvolněn do dalších 80 zemí. Česká republika přijde na řadu počátkem července.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....