Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Co přináší nový iPhone 3GS?

Apple iPhone 3GS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple iPhone 3GS. | foto: AppleReprofoto

Společnost Apple včera uvedla novou verzi mobilního telefonu iPhone. Ten nese označení 3GS a oproti svému předchůdci nabídne především lepší fotoaparát a rychlejší systém. Design přístroje zůstal prakticky nezměněn.

Písmeno „S“ v názvu telefonu je zkratkou anglického slůvka Speed, tedy rychlost. Podle amerického výrobce je nový model v průměru 2x rychlejší než stávající iPhone 3G. Lepší odezva se nejvíce projeví při načítání internetových stránek či spouštění aplikací.

iPhone 3G S

Hlavní hardwarovou inovaci představuje 3MPx s automatickým zaostřováním, se kterým bude nově možné natáčet videa. Ty pak půjdou upravovat přímo v telefonu a společně s pořízenými snímky je posílat prostřednictvím e-mailu a MMS, což u předchůdce rovněž možné nebylo.

Mezi další novinky patří také elektromagnetický kompas, díky němuž se bude možné snáze orientovat na mapě při navigaci, své využití ale najde jistě i v jiných aplikacích.

iPhone 3G S

Součástí nového iPhonu 3GS bude již dříve představený firmware OS 3.0, jež přináší přes 100 drobných softwarových vylepšení. O těch hlavních si můžete přečíst zde.

iPhone 3GS se dostane na americký trh 19. června za dotovanou cenu 199 dolarů (16GB verze), respektive 299 dolarů (32GB verze). V následujících týdnech bude uvolněn do dalších 80 zemí. Česká republika přijde na řadu počátkem července.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...