Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Ministerstvo bude propagovat státní maturity na Facebooku. Za 800 tisíc

maturita | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy maturita | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ministerstvo školství bude brzy propagovat státní maturity na sociálních sítích. Za 800 000 korun se mu o to postará firma Honeypot, která vyhrála výběrové řízení. Většina peněz na tuto propagaci je z evropských fondů.

Důvodem tendru na propagaci maturit bylo podle šéfa Centra pro přípravu maturit Cermat Pavla Zeleného to, že ministerstvo na ni nemá lidi ani peníze. Informaci přinesl ve čtvrtek Český rozhlas.

Je to optimální řešení
"Záruky, které vám poskytne dodavatel, to je něco úplně jiného než singl osoba. Toto je skutečně optimální řešení. Nebo by to museli dělat interní pracovníci a na ty opravdu nemám peníze," řekl rozhlasu Zelený.

Jak bude prezentace státní zkoušky vypadat, se zatím neví. Podle rozhlasu se k tomu nechtěl vyjádřit ani zástupce firmy, ani Zelený. Smlouva totiž nebyla ještě podepsána. Firma ale prý navrhovala vedle jiného například vylepšit stávající profil na Facebooku "Udělám maturitu".

ČTĚTE TAKÉ

Druhý ročník státních maturit začíná už příští středu, propagace se tedy bude vztahovat až k dalšímu roku, doplnil rozhlas.

Ministerstvo se snažilo přiblížit středoškolákům státní maturitu už dříve prostřednictvím televizních propagačních spotů.

TÉMA STÁTNÍCH MATURIT

Státní maturity byly spuštěny loni po 14 letech příprav, projekt přišel na 680 milionů korun. U nových zkoušek v minulém roce propadlo 14,4 procenta studentů, v předchozích letech se neúspěšnost pohybovala kolem 2,5 procenta. Při spuštění jednotných zkoušek si ministerstvo školství plánovalo, že by maturity mohly v budoucnu sloužit jako vstupenka na vysokou školu. Letos výsledky zkoušek zohlední při přijímání zhruba desítka fakult.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Najdete na Lidovky.cz