Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Ministerstvo bude propagovat státní maturity na Facebooku. Za 800 tisíc

maturita | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy maturita | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ministerstvo školství bude brzy propagovat státní maturity na sociálních sítích. Za 800 000 korun se mu o to postará firma Honeypot, která vyhrála výběrové řízení. Většina peněz na tuto propagaci je z evropských fondů.

Důvodem tendru na propagaci maturit bylo podle šéfa Centra pro přípravu maturit Cermat Pavla Zeleného to, že ministerstvo na ni nemá lidi ani peníze. Informaci přinesl ve čtvrtek Český rozhlas.

Je to optimální řešení
"Záruky, které vám poskytne dodavatel, to je něco úplně jiného než singl osoba. Toto je skutečně optimální řešení. Nebo by to museli dělat interní pracovníci a na ty opravdu nemám peníze," řekl rozhlasu Zelený.

Jak bude prezentace státní zkoušky vypadat, se zatím neví. Podle rozhlasu se k tomu nechtěl vyjádřit ani zástupce firmy, ani Zelený. Smlouva totiž nebyla ještě podepsána. Firma ale prý navrhovala vedle jiného například vylepšit stávající profil na Facebooku "Udělám maturitu".

ČTĚTE TAKÉ

Druhý ročník státních maturit začíná už příští středu, propagace se tedy bude vztahovat až k dalšímu roku, doplnil rozhlas.

Ministerstvo se snažilo přiblížit středoškolákům státní maturitu už dříve prostřednictvím televizních propagačních spotů.

TÉMA STÁTNÍCH MATURIT

Státní maturity byly spuštěny loni po 14 letech příprav, projekt přišel na 680 milionů korun. U nových zkoušek v minulém roce propadlo 14,4 procenta studentů, v předchozích letech se neúspěšnost pohybovala kolem 2,5 procenta. Při spuštění jednotných zkoušek si ministerstvo školství plánovalo, že by maturity mohly v budoucnu sloužit jako vstupenka na vysokou školu. Letos výsledky zkoušek zohlední při přijímání zhruba desítka fakult.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!