Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Do Česka přichází ZYB

V České republice lze od včerejšího dne využívat službu www.zyb.com, která prostřednictvím internetu umožňuje zálohovat, spravovat a sdílet data uložená v mobilních telefonech, a to zdarma.

Pokud se obáváte, že při ztrátě nebo zničení svého mobilu přijdete o cenné kontakty a synchronizace s počítačem je pro vás tvrdý oříšek, potom jistě oceníte  službu ZYB, která funguje bezdrátově a pro její provoz není třeba instalovat software či párovat mobil s PC.

Jediné, co musíte udělat, je založit si uživatelský účet na internetových stránkách www.zyb.com a vybrat správný typ vašeho mobilu. Tuto službu v současné době podporuje drtivá většina mobilních telefonů, konkrétní čísla hovoří o zhruba 450 přístrojích.

Jakmile se zaregistrujete, přijde vám na mobil konfigurační SMS zpráva, kterou uložíte, čímž vznikne nový přístupový bod. Systém vyžaduje potvrzení kódu, jež ověří, že zadané telefonní číslo patří skutečně vám. Poté stačí v menu telefonu navštívit nabídku synchronizace, vybrat položky, které se mají synchronizovat (kontakty, kalendář, SMSky, poznámky, …), a potvrdit.  K přeneseným datům pak budete mít přístup z jakéhokoli počítače a bude možné s nimi dále pracovat – například je synchronizovat s jiným telefonem, sdílet s přáteli atd. O své kontakty, esemesky či položky kalendáře tak nikdy nepřijdete. Výhodou je také to, že ZYB aktualizuje telefonní seznam automaticky a jakmile někdo z přátel změní kontakt, ZYB ho v telefonu upraví.

 

Mezi další funkce  ZYB patří propojení s komunitními sítěmi typu Facebook, Twitter či Flickr, na nichž můžete sledovat aktivity svých přátel. V současné době se pracuje na nové službě, která uživatelům umožní vidět na mapě, kde se jejich přátelé zrovna nacházejí a co dělají, pokud si to tedy budou přát.

Ačkoliv společnost ZYB nyní spadá pod křídla Vodafonu, veškeré její služby jsou k dispozici každému zdarma a ve všech sítích mobilních operátorů. Platí se pouze za přenesená data. Pro zajímavost: Uživatelé na ZYB dosud uložili více než 23 milionů kontaktů.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ZYB. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

ZYB. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

ZYB. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Advantage Consulting, s.r.o.
ASISTENTKA OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ - FAKTURANTKA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč