Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Dobeš chtěl zkrátit přestávky, pak couvnul

Ministr školství Josef Dobeš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr školství Josef Dobeš | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Přestávky ve vyučování na základních školách se zkracovat nebudou, protože žáci by neměli dost času na hygienické potřeby a přípravu na další hodinu. Informovalo o tom ministerstvo školství.

Možnost zkrácení přestávek z deseti na pět minut měla stanovit nová vyhláška, ředitelé oslovení to označili za nesmysl. Přestávky mezi vyučovacími hodinami budou nadále nejméně desetiminutové, jedna dopolední přestávka musí trvat nejméně 15 minut.

"Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš (VV) svolal poradu vedení, která se jednoznačně usnesla, že změna by nebyla ve prospěch žáků, a proto se vrací k původnímu znění," uvedlo ministerstvo.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle původního návrhu by ředitelé škol mohli zkracovat přestávky z deseti na pět minut, aby výuka končila dřív a dojíždějící děti stihly vlak nebo autobus. Ministerstvo školství navrhlo i možnost zkrácení obědové pauzy z 50 na 30 minut. Podle ředitelů oslovených je to ale nesmysl, protože děti i kantoři by prý nestíhali přebíhat mezi učebnami a ve školních jídelnách by nastal chaos.

Za "komický" a "nesmyslný" označil návrh na zkrácení přestávek senátor a stínový ministr školství za ČSSD Marcel Chládek. Podle něj jsou takové plány výrazem bezradnosti ministra Dobeše.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.