9. dubna 2014 12:12 Lidovky.cz > Relax > Věda

Důkaz života? Vozítko Curiosity zachytilo na Marsu tajemné světlo

Pojízdná laboratoř Curiosity vyfotila na Marsu záhadné světlo. (rok 2014) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pojízdná laboratoř Curiosity vyfotila na Marsu záhadné světlo. (rok 2014) | foto: YoutubeReprofoto

Pojízdná laboratoř Curiosity zachytila během své mise na Marsu záhadné bílé světlo. Tajemné snímky vyfocené robotickým vozítkem, jež byly v úterý zveřejněny na internetu, oživily spekulace o možném životě na rudé planetě, uvedl americký list Houston Chronicle.

"Zdroj umělého světla byl tento týden spatřen na tomto snímku NASA, který ukazuje světlo zářící směrem od země (...) vzhůru. To by mohlo znamenat, že (na Marsu) existuje inteligentní život v podzemí, který používá světlo stejně jako my," citoval Houston Chronicle známého ufologa Scotta C. Waringa, jenž spravuje web Ufosightingsdaily.com.

List však zároveň poznamenal, že spekulace ufologů nejsou právě spolehlivým zdrojem informací. Vzhledem k tomu, že NASA k fenoménu doposud nevydala žádné oficiální stanovisko, tak původ světla zatím zůstává záhadou.

Lidovky.cz