Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Facebook kupuje konkurenční službu FriendFeed

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

Největší sociální síť na světě Facebook dnes oznámila, že kupuje společnost FriendFeed. Internetová služba této firmy umožňuje uživatelům zjistit, co dělají jejich přátelé na všech typech sociálních internetových stránek. Cenu firmy nezveřejnily.

Zatím není jisté, co má přesně Facebook se svojí nejnovější akvizicí v plánu. Firma uvedla, že stránky FriendFeed.com budou fungovat jako doposud a společnost nyní bude rozhodovat o dalších plánech na delší období.

Facebook dodal, že převezme všech 12 zaměstnanců firmy FriendFeed a její čtyři zakladatelé, Paul Buchheit, Jim Norris, Bret Taylor a Sanjeev Singh, získají seniorské pozice v inženýrském a produktovém týmu Facebooku. Všichni čtyři dříve pracovali pro Google. Podle analytiků jsou noví, talentovaní zaměstnanci největším přínosem akvizice.

Facebook má více než 250 milionů registrovaných uživatelů. V květnu společnost oznámila investici 200 milionů USD od ruského investora Digital Sky Technologies. Společnost očekává, že její příjmy v letošním roce stoupnou o 70 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

FriendFeed

FriendFeed je online služba, která na jednom místě slučuje aktualizace z komunitních serverů, blogů, RSS kanálů, Twitteru apod. Prostřednictvím této služby lze rovněž komentovat nejrůznější události, diskutovat a vytvářet příspěvky. K používání FriendFeed není třeba nic instalovat - sdílení informací probíhá přes webové rozhraní, e-mail, telefon a nově také Facebook. Služba FriendFeed byla založena v říjnu 2007 a denně ji navštíví zhruba jeden milion uživatelů.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...