Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Facebook kupuje konkurenční službu FriendFeed

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

Největší sociální síť na světě Facebook dnes oznámila, že kupuje společnost FriendFeed. Internetová služba této firmy umožňuje uživatelům zjistit, co dělají jejich přátelé na všech typech sociálních internetových stránek. Cenu firmy nezveřejnily.

Zatím není jisté, co má přesně Facebook se svojí nejnovější akvizicí v plánu. Firma uvedla, že stránky FriendFeed.com budou fungovat jako doposud a společnost nyní bude rozhodovat o dalších plánech na delší období.

Facebook dodal, že převezme všech 12 zaměstnanců firmy FriendFeed a její čtyři zakladatelé, Paul Buchheit, Jim Norris, Bret Taylor a Sanjeev Singh, získají seniorské pozice v inženýrském a produktovém týmu Facebooku. Všichni čtyři dříve pracovali pro Google. Podle analytiků jsou noví, talentovaní zaměstnanci největším přínosem akvizice.

Facebook má více než 250 milionů registrovaných uživatelů. V květnu společnost oznámila investici 200 milionů USD od ruského investora Digital Sky Technologies. Společnost očekává, že její příjmy v letošním roce stoupnou o 70 procent, napsaly agentury AP a Reuters.

FriendFeed

FriendFeed je online služba, která na jednom místě slučuje aktualizace z komunitních serverů, blogů, RSS kanálů, Twitteru apod. Prostřednictvím této služby lze rovněž komentovat nejrůznější události, diskutovat a vytvářet příspěvky. K používání FriendFeed není třeba nic instalovat - sdílení informací probíhá přes webové rozhraní, e-mail, telefon a nově také Facebook. Služba FriendFeed byla založena v říjnu 2007 a denně ji navštíví zhruba jeden milion uživatelů.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?
TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?

Dvacet autosedaček pro děti různého věku podrobil německý autoklub testu bezpečnosti. Prošly všechny. U některých se ale objevily podstatné nedostatky.