Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hrajeme: Full Spectrum Warrior

Full Spectrum Warrior | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Full Spectrum Warrior | foto: Pandemic StudiosReprofoto

Denně můžeme ve zpravodajství sledovat, jak vojenské jednotky podnikají ve vzdálených asijských zemích nebezpečné mise. Jak vypadá pozadí jejich práce? To se snaží přiblížit tento zajímavý mix strategie a akční hry.

Kdykoli posloucháte vyprávění o práci těchto speciálních vojenských jednotek, nechybí v něm slova o tvrdém výcviku, při němž se trénuje především taktika. Samotná akce je už pak pouhou třešinkou na dortu a sladkou odměnou za vynaloženou námahu.

Full Spectrum Warriors

Stejným způsobem přistupuje tato hra i k ztvárnění války s diktátorským režimem ve fiktivním Zekistánu. Jako velitel akce musíte vybrat ty správné vojáky, vzhledem k charakteru mise jejich výstroj a výzbroj a určit jim, co mají dělat.

Full Spectrum Warriors

Samotného útoku se pak účastníte jako jeden z vojáků v poli, hlavní složka práce přitom však stále setrvává v řešení strategických problémů. Zvláště pak zranění jednotlivých vojáků vás dokáží nepříjemně zaměstnat, protože vyžadují péči dalších mužů, kteří pak chybí v boji. 

Full Spectrum Warriors

Jednotlivé možnosti jsou až neuvěřitelně podrobně navržené,  méně zkušení hráči se v tom množství mohou ze začátku ztrácet, ale po troše tréninku ocení, jak moc se hra přibližuje realitě. S tím souvisí i svoboda, jakou máte při řešení problémů. Klidně si tak můžete  vyzkoušet hrát jednu misi dvakrát: jednou s agresivním přístupem a případnými ztrátami, podruhé zase velice opatrně.

Full Spectrum Warriors

I když je hra téměř čtyři roky stará, přičemž až nyní byla uvolněna k volnému šíření, mezi záplavou bezmyšlenkovitých akčních titulů si určitě najde svoje místo.

Full Spectrum Warriors

Stahujte zde (1,62 GB), domácí stránka

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....