Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hrajeme: Phun - zábavná fyzika

Phun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Phun. | foto: Reprofoto

Dvourozměrná grafika nevypadá nijak úchvatně, fyzikální simulace rovněž nezní dvakrát zábavně, avšak i tak se nenechejte odradit, protože budete příjemně překvapeni.

Jako hra tento titul rozhodně nevypadá - základní interface vyhlíží spíše jako grafický editor. A funguje podobným způsobem: kreslíte si různé objekty a posléze definujete jejich vlastnosti (hmotnost, pružnost tříštivost atd.). Fantazii se meze nekladou a nad návrhem scény můžete strávit celé hodiny.

Phun

Ptáte se, k čemu že je to dobré? Ta pravá zábava začne až v okamžiku, kdy spustíte fyzikální simulaci. Ta spočívá v tom, že se začnou dít takové věci, jaké by se měly podle fyzikálních zákonů dít - vtip je v tom, že si je definujete sami. Určujete tak například sílu gravitace a mnoho dalších parametrů.

Phun se tak stává ideálním společníkem pro všechny, kteří v sobě mají potlačovanou touhu ničit a rozbíjet. Hotové apokalypsy, které se dají vymyslet, takové touhy zcela jistě uspokojí. Hlavně to pak platí, pokud se na scéně vyskytne kapalina, jejíž realistické chování je naprosto neuvěřitelné.

Phun

Phun tak lze označit za vysoce inteligentní zábavu - nesnaží se vás za každou cenu pobavit předpřipraveným scénářem, ale naopak se o vlastní pobavení musíte zasloužit vy sami.

Domovská stránka projektu

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...