Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hrajeme si: Billiard Masters

Billiard Masters. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Billiard Masters. | foto: MyRealGamesReprofoto

Mezi freewarovými hrami nejsou simulace kulečníku příliš obvyklé. A už vůbec ne ty s kvalitní grafikou a fyzikálním modelem. Proto kolem takovéhoto kousku nelze projít bez povšimnutí.

Spíše než jako freeware lze tento titul označit jako ad-ware, tedy placený z reklamy. Po každém vypnutí spustí totiž hra webový prohlížeč, kde se zobrazují domovská stránka autorů hry se spoustou reklam. Někteří tvůrci zkrátka netvoří hry z čistého altruismu, ale mají i jisté komerční záměry.

Billiard Masters

Co se samotného hraní týče, je nutné vyzdvihnout především zdařilou grafiku. Vše samozřejmě v trojrozměrném podání, s možností se na stůl a koule na něm dívat z libovolného úhlu.

K dispozici máte tři různé herní módy. Samozřejmě nechybí obligátní trénink, kde si vyzkoušíte všechny možné postupy, které hra nabízí. V tomto ohledu existují propracovanější simulátory, ale běžnému hráči určitě nebude scházet nic podstatné.

Billiard Masters

Poté můžete poměřit své síly s oponentem řízeným počítačem. Ten je dle mého soudu až příliš tvrdě nastavený, neodpouští žádné chyby a jde si přímou cestou za vítězstvím. Proto se jako nejzábavnější varianta jeví souboj s živým hráčem u jednoho počítače; podpora multiplayeru přes síť bohužel chybí.

Billiard Masters

Vše výše popsané vám nabídnou i jiné kulečníkové simulátory. Avšak možnost zvolit si stůl velmi neobvyklých tvarů (např. kříže, mnohoúhelníku nebo hvězdice) se jen tak nevidí. Do hry samotné to pak vnáší nový, neotřelý prvek.

Domovská stránka

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?