Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hrajeme si: Ski Challenge 2008

Ski Challenge 2008 se co nejvíce snaží napodobit realitu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ski Challenge 2008 se co nejvíce snaží napodobit realitu. | foto: Ondřej Pohl, Lidovky.cz

Pokud nemáte to štěstí a nemůžete vyrazit na hory osobně, můžete si užít zimních radovánek alespoň virtuálně. Možná to nebude zas tak špatná alternativa, zvláště když uvážíme, že nestojí ani korunu.

Ski Challenge se na scéně objevuje v nové verzi, i tentokrát pod záštitou rakouské veřejnoprávní televize ORF. Pokud jste s touto, nebojím se říci, legendou neměli ještě co do činění, pak vězte, že se jedná o lyžařský simulátor, který co nejpřesněji zpracovává existující sjezdovky. Konkrétně se jedná o Gröden, Bormia, Wengen, Kitzbühel a Val d'Isere.

Stejně tak si autoři zakládají na co nejvěrnějším fyzikálním systému, takže zajezdit si jen tak pro radost může každý, ale dosáhnout na stupínky vítězů jen málokdo.

Ski Challenge 2008

Tím se pomalu dostáváme ke skutečnosti, která činí hru tolik přitažlivou: své časy můžete porovnávat s ostatními hráči a účastnit se tak jakéhosi paralelního virtuálního mistrovství světa. Konkurence je zde vysoká a mezi dvacítkou nejlepších hráčů není větší rozdíl než jedna sekunda.

Kolem hry tak vznikla početná komunita. Avšak ani to vám nezabrání, abyste si hru nestáhli, neprojeli se jen tak pro radost a nevychutnali si zase o kousek lepší grafiku a hratelnost.

Domácí stránka projektu, stahujte zde

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!