Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hrajeme: The Suffering

The Suffering. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy The Suffering. | foto: Midway

Krom nezávislých tvůrců a studentů vysokých škol se na zásobování freeware scény podílejí i profesionální týmy, které tu a tam uvolní některý ze svých starších projektů. Nyní si tak můžeme vychutnat hororově ladědnou akci s příznačným názvem: The Suffering.

Svalnatec Torque, hlavní postava této hry, neprožívá zrovna snadné vězení. Ocitá se ve vězení za vraždu své ženy a dětí, přitom si sám vůbec nepamatuje, co se stalo. Chvíli se zdá, že jeho největším problémem je blížící se poprava, ale jakmile vězení začnou zaplavovat zmutovaná monstra, začne jít do tuhého.

The Suffering

Nejedná se však jen o bezduchou akci. Přívlastek hororová si The Suffering zaslouží za každičký svůj pixel. Děsivé je všechno: monstra, potemnělé prostředí plné záhadných zvuků, způsoby zabíjení na obou stranách - to jsou jen základní prostředky, ke kterým horor sahá. Zde se však jde o velký kus dále. Celým příběhem vás provází vzpomínky, které nezřídka dostanou podobu halucinace, stejně ta dostanete možnost seznámit se s krutými kapitolami ze života ostrova Carnate, které se začínají upalováním čarodejnic a končí popravováním v plynové komoře.

The Suffering

Psychologický aspekt zkoumání dobra a zla v lidské mysli na vás promlouvá v mnoha okamžicích a je jedním z hlavních pilířů výjimečnosti hry. Při své pouti budete postaveni před mnoho problémů, které lze řešit jednoduše pomocí násilí, anebo poněkud složitěji bez něj. V závislosti na vašich volbách se tak můžete propracovat k jednomu ze tří různých konců.

The Suffering

I když grafický engine už nese stopy zubu času, práce na detailech a celkové atmosféře to bez problémů odčiní. Instalační soubor ostatně svou velikostí přesahuje 1 gigabajt, takže lze jeho stažení doporučit  jen majitelům lepších připojení. A na závěr rovněž jedno doporučení: protože hra obsahuje nejenom projevy explicitního násilí, ale také lidské krutosti, měla by být určena výhradně dospělým hráčům.

The Suffering

Domácí stránka, stahujte zde, velikost 1,26 GB 

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?