Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hrajeme: UFO Alien Invasion – návrat klasiky

Nové grafické zpracování je asi nejvýraznější změnou oproti originálu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové grafické zpracování je asi nejvýraznější změnou oproti originálu. | foto: Reprofoto

Předělávky starších titulů bývají u freewarových her častým jevem. Tentokráte se můžeme setkat s opravdovou legendou – novým zpracováním klasiky s názvem UFO: Enemy Unknown. Jak se povedlo?

Microprose stojí za pěknou řádkou mimořádně kvalitních titulů z devadesátých let a první dva díly série UFO se právem řadí k tomu nejlepšímu z nejlepších. Úvod jako by z oka vypadl mnoha dalším hrám: zemi napadli nepřátelští mimozemšťané a je jedině na vás jim v tom zabránit. Avšak pokud po takovém prologu čekáte nějakou zběsilou akční záležitost, pak se pletete. UFO dá spíše na strategické myšlení.

UFO: Alien Invasion

Nejprve si totiž musíte vybudovat základnu. Na té pak postavit jak hangáry pro vesmírné lodě, tak kasárna pro vojáky, výrobny zbraní a případně ještě další zařízení podle aktuálních potřeb. Nesmí chybět ani radar, který oznámí aktuální hrozbu – a letí se do mise.

UFO: Alien Invasion

Někdy se vám nepřátelské plavidlo podaří zlikvidovat už ve vzduchu, ale mnohem častěji ho jen poškodíte a je potřeba eliminovat zbylé mimozemšťany na zemi. V té chvíli se hra radikálně promění, protože nastává její akčnější část. I zde je však čas dělen na kola, během nichž může každý voják využít svých pohybových bodů ke střelbě, přesunu nebo jiným činnostem. Posléze ukořistíte nepřátelskou výbavu, těla alienů a někdy i jejich živé exempláře. Vše na základně podrobíte vědeckému zkoumání, to abyste mohli vynalézt nové a účinnější zbraně.

UFO: Alien Invasion

Střídání strategické a bojové části je nesmírně osvěžující a ani po dlouhých hodinách hraní se tak nedostaví pocit nudy. To se naštěstí podařilo zachovat, a tak se s extrémně vysokou hratelností můžete setkat i nově přepracované verzi. Stejně tak se můžete těšit na neuvěřitelné množství možností nastavení, které do hry rovněž přinášejí neustálý pocit napětí a vzrušení.

UFO: Alien Invasion

Navíc je značné množství použitých textů přeloženo do češtiny. Některé názory sice tvrdí, že do kvalit originálu hře ještě leccos schází, ale i tak se jedná o chvályhodný počin, který udržuje jedno z velkých jmen počítačových her stále naživu.

Domovská stránka projektu

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...