Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Hudba z i-legalne.cz za paušální poplatek

i-legalne.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy i-legalne.cz | foto: Ondřej Pohl, Lidovky.cz

Po vzoru zahraničních elektronických obchodů s hudbou budou mít i čeští zákazníci přístup ke všem hudebním skladbám na serveru i-legalne za paušální poplatek. Budou se však muset smířit s určitými omezeními.

Základ nabídky tvoří tři tarify: první nabízí měsíční přístup za 249 korun, tři měsíce přijdou na 699 Kč a jeden rok na 2399 korun. Paušální platba bude vhodná zejména pro ty, kteří hudby kupují hodně. Takto dostanou přístup ke všem skladbám, které se na serveru nalézají – s současnosti dosahuje jejich počet půl miliónu a každým dnem přibývají další.

Nabídka však nevypadá už tak lákavě zvážíme-li omezení v podobě ochrany všech skladeb pomocí DMR. Ta způsobí, že nepůjdou přehrát nikde jinde, než v počítači, pro nějž byla licence zakoupena. Ze hry jsou tak mobilní telefony a drtivá většina hudebních přehrávačů. Skladby bude možné spustit jen potud, nevyprší-li vaše předplatné. Bude jej tak nutné neustále prodlužovat.

Svět techniky komentuje: Nabídka se zdá být na první pohled lákavá, omezení (pokud je nebudete obcházet) už tolik ne. Bohužel ani tato nabídka nezvrátí obecně panující situaci, kdy je platící zákazník v nevýhodě oproti tomu, kdo si hudbu pořizuje z nelegálních zdrojů.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...