Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

iPhone 3G u Vodafone i T-Mobile

Nový iPhone vypadá prakticky stejně jako předchozí model. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový iPhone vypadá prakticky stejně jako předchozí model. | foto: AppleReprofoto

Nová verze nejpopulárnějšího telefonu současnosti se dočkala několika hardwarových a softwarových vylepšení, zároveň se také čím dál tím přesněji rýsuje zahájení prodeje v ČR.

Dlouho spekulovaný nástupce iPhone je konečně realitou. Podle některých jde o zklamání, protože rozdíly od předchozí verze lze spočíst na prstu jedné ruky, a lze jej tak považovat spíše za evoluční než za revoluční přístroj.

O co tedy konkrétně jde? Sám název napovídá, že změn se dočkala zejména oblast datových přenosů. K původní trojici GPRS, EDGE a Wi-Fi se přidala i podpora UMTS včetně nadstavby HSDPA. Apple však nespecifikuje, jakých maximálních přenosových rychlostí půjde s přístrojem dosáhnout – jestli 3,6 nebo rovnou 7,2 Mbit/s.

Další výraznou změnou je integrace GPS čipu, který pro urychlení zjišťování polohy umí využít i GSM sítě (tzv. aGPS). Prozatím si jeho schopností budete moci užívat s mapami od Google, TomTom však ohlásil, že už pracuje na verzi svého navigačního software pro iPhone.

Asi největší zklamání má na svědomí fotoaparát. Podle Apple byla sice vylepšena jeho softwarová část, ale hardwarové parametry zůstaly nezměněny. Dva megapixely bez autofocusu a přisvětlení už totiž neodpovídají dnešním požadavkům.

Drobných změn doznalo i samotné tělo přístroje. Rozložení tlačítek není tak podstatné jako fakt, že konektor pro sluchátka už není zapuštěn. Lze tak bez problémů použít vlastní.

Nové iPhony budou prodávány s verzí firmware 2.0, kterou lze bezplatně nahrát i do starších telefonů. Její hlavní předností je možnost stahování aplikací třetích stran přes App Store.

Společně s uvedením nového iPhone se začaly objevovat přesnější informace o zahájení jeho prodeje v ČR. O českém Vodafone už víme delší dobu, nyní se však rýsuje i přesnější datum: rozhodně to nebude 11. červenec – první vlna, v níž přijdou na řadu jen vybrané země. Vodafone však spustil na svém webu registraci pro zájemce, kteří pak mohou dostávat informace rovnou od zdroje.

Do hry se vrací rovněž T-Mobile. I ten začne nový iPhone nabízet až v druhé vlně, tedy někdy na podzim, nejpozději před Vánoci.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?