Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Klipy Madonny a dalších umělců možná zmizí z YouTube

YouTube. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy YouTube. | foto: Jiří Pešek, Lidovky.cz

Společnost Warner Music Group se nedohodla s YouTube na smlouvě o licencování hudebních klipů svých umělců. Vydavatelství proto nařídilo jejich odstranění z videoserveru.

Třetí největší hudební společnost na světě Warner Music Group, která zastupuje například Madonnu nebo Green Day, požaduje stažení všech klipů svých interpretů z YouTube. Důvodem je krach jednání o obnovení smlouvy, kterou mezi sebou obě společnosti již v minulosti uzavřely.

"S hudebními vydavatelstvími se snažíme neustále vyjednávat, abychom jejich hudební klipy mohli uživatelům na YouTube zpřístupnit, ale ne vždy jsou naše jednáni úspěšná. Chápeme, že pro YouTube komunitu to může být určite zklamání.", uvedla pro Lidovky.cz Jana Zichová, PR manažerka Google.
V době vydání článku jsou oficiální videa zmíněných umělců na YouTube stále dostupná. Pro fanoušky Madonny je zde umístěn vlastní hudební kanál, kde se nachází několik desítek videoklipů. Dalších přibližně 150 tisíc jich vyhledávač zobrazí při zadání klíčového slova "madonna".

YouTube

YouTube zaujímá prvenství mezi internetovými servery pro sdílení videa. Byl založen v únoru 2005, v listopadu 2006 ho odkoupila společnost Google. Jen ve Spojených státech ho měsíčně navštíví 100 miliónů uživatelů. Velkou popularitu zažívá také v dalších zemích.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?