6. února 2013 16:05 Lidovky.cz > Relax > Věda

Knížák opět nedostal akreditaci pro svou uměleckou školu

Milan Knížák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Knížák | foto: Lidové noviny

PRAHA Bývalému šéfovi Národní galerie Milanu Knížákovi zamítla akreditační komise opakovaně žádost o vznik umělecké vysoké školy.

Soukromá škola chtěla nabízet bakalářský stupeň vzdělání se zaměřením na výtvarné umění. Iniciátoři školy se mohou odvolat. "Koncepce studijního programu a nedostatečné personální zabezpečení," shrnul Smrčka hlavní výtky, proč komise zamítla žádost o akreditaci.

Konečné rozhodnutí sice závisí na ministerstvu školství, pro něj je ale závazné stanovisko komise. Proti rozhodnutí lze podat ve správním řízení rozklad. Až celý proces skončí, je také možné žádat o udělení akreditace znovu.

Sám Knížák se už dříve nechal v Lidových novinách slyšet, že zamítnutí není nic neobvyklého. V případě vzniku školy je prý běžné žádost podávat i třikrát. Školu chce zaštítit společnost Art&Design Institut. V jednom ročníku by mělo studovat až 200 lidí.

Mezi nejprestižnější české univerzity v oblasti výtvarného umění patří Akademie výtvarných umění a Vysoká škola umělecko-průmyslová, umění se ale vyučuje také třeba v Brně, Ostravě, Zlíně nebo Ústí nad Labem.

Lidovky.cz, ČTK