Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Komunikace bez kreditu také u O2

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: NokiaReprofoto

Společnost Telefónica O2 zavedla pro své zákazníky s předplacenou kartou nové služby, díky nimž mohou kontaktovat své známé i bez dostatečného kreditu.

První služba nesoucí název O2 Ozvi se umožňuje poslat prostřednictvím SMS žádost o zpětné zavolání. Pro tento účel je nutné zadat kód, po jehož aktivaci dojde volanému patřičná textovka. Prostřednictvím druhé představené služby O2 Dobij mi lze požádat o dobití kreditu. Opět stačí na displeji mobilu zadat speciální kód obsahující číslo volaného, a ten pak odeslat. Po obdržení zprávy může volaný jedním ze standardních způsobů dobít volajícímu kredit. Službu je možné využít ve všech českých mobilních sítích v ČR. Ke zpětnému volání a dobití kreditu lze vyzvat maximálně desetkrát v jednom kalendářním měsíci.

Svět techniky komentuje: Podobné služby nejsou na trhu novinkou, neboť je T-Mobile i Vodafone už je delší dobu nabízejí. Všichni zákazníci Vodafonu, kteří se potýkají s nedostatkem kreditu a potřebující si zavolat, mohou žádost odeslat prostřednictvím služby Ozvi se SMS. Pro klienty T-Mobile s předplacenou kartou Twist, na níž nemají dostatek kreditu, je určena služba Zavolej mi zpátky!. Ta při volání do vlastní sítě umožní zaslání bezplatné SMS volanému s žádostí o zpětné volání, v případě cizích sítě je nabídnuta možnost krátkého prozvonění volaného čísla.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....