Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Ztopolovky 23.3.2020 4:11

problem je, ze presvedceni vedci po urcite dobe skoro vzdy mneni nazor , titulek za nekolik mesicu bude znit " vedci se mylne domnivali" , tyhle bachorky uz moc dobre zname

M. Stiburek 22.3.2020 15:37

V roce 2015 Wuhanský ústav pro virologii publikoval úspěšný výzkum koronaviru na vzorcích netopýrů. Tým z ústavu vytvořil hybridní virus kombinující netopýrový koronavirus s virem SARS, který byl uzpůsoben k růstu u myší a napodobuje lidské onemocnění. Hybridní virus byl schopen infikovat lidské buňky. V prosinci 2019 byly zdravotním orgánům ve Wu-chanu hlášeny případy pneumonie spojené s neznámým koronavirem. Institut zkontroloval svou sbírku koronavírusů a zjistil, že nový virus je 96 procent identický se vzorkem, který vědci odebrali z netopýrů v jihozápadní Číně.

V. Kun 22.3.2020 16:22

A Čínani ty netopýry jedí! Tak kde je vlastní počátek? V ČÍNSÉ LABORATOŘI! Nepchopím proč (hlavně levičáci) mají zájem tu Čínu z toho vyvléct i za cenu LŽÍ!

M. Hick 22.3.2020 11:21

A čistě náhodou to zase vzniklo v čínském městě, kde si hráli s tím prvním sarsem v laboratoři

J. Václavík 22.3.2020 11:06

Nevznikl v laboratoři, ale v roce 2015 na odborném webu a v češtině se psalo o tom, že v amerických laboratořích si s těmito viry hrají (www.gate2biotech.cz/chimericky-netopyri-virus-rozviril-obavy-z-vyzkumu). A tomu i odpovídá tvrzení paní Pekové.

Takže mě především překvapuje, jak tvrdě se se svojí neznalostí maynstrým opřel do této otázky. To klade otázky o tom, kdo požaduje takováto tvrzení.

P. Balcar 22.3.2020 21:20

V tom článku se taky píše, kdybyste ho dočetl do konce:

"Virus SHC014 ale není prvním, o němž to víme. Vědci v roce 2013 objevili jiný koronavirus, který to zvládne. Shodou okolností pochází ze stejné čínské populace vrápenců. Jak se zdá, některé netopýří koronaviry jsou schopné přímo infikovat člověka, aniž by k tomu potřebovaly nějakého mezihostitele."

J. Kucirek 22.3.2020 10:31

Na 20 minutovem videu vysvetluje MUDr. Soňa Peková PhD. v 17 minute neco o puvodu SARS-CoV-2 Faktem je, ze to co se deje dnes v mikrobilologickych laboratorich vojenskeho vyzkumu se dozvime az za 30 let.

K. Holub 22.3.2020 10:11

... nevěřím, že to nevzniklo v laboratoři..., brejlatejm Čumsemům se něco nepovedlo a než na to kápli je tady pořádnej problém ... Rv

V. Kun 22.3.2020 16:24

Holube R^R^

M. Bartak 22.3.2020 8:57

To by Cina musela nejprve spolupracovat a zpristupnit vsechny sve udaje o testovaci laboratori ve Wu-chanu. Stejne to mohl byt unikly vzorek z laboratorních netopiru..

P. Pruner 22.3.2020 8:51

Nemám na to pevný názor, jsou vědci, kteří tvrdí opak. Četl jsem různé konspirace na netu, ale nikde Číňané neobviňovali Američany z úmyslného rozšíření viru. Píší něco o americké delegaci na loňských armádních hrách v Číně. Konspiruje se, že tato nemoc byla v USA i v Číně v malém poču už loni. Mohlo jít o nehodu-únik z laboratoře v USA anebo v Číně přímo z laboratoře ve Wuchanu a kdybychom to chtěli komplikovat, tak ten uniklý vir mohl ještě zmutovat jak se popisuje v článku a stal se ještě universálnější a nebezpečnější.

Vědci zatím neodpověděli na otázku, zda proděláním nemoci získá člověk imunitu na což spoléhá řada politiků. Nejasná je i možnost dalších mutací viru, někdo tvrdí, že jsou relativně snadné vzhledem k délce řetězce.

P. Hahn 22.3.2020 7:50

Zase jen trapný článek na objednávku, který utvrzuje lidi v opaku!

P. Kepák 22.3.2020 7:46

Naše největší odbornice na viry však tvrdí něco zcela jiného a má pro to mnohem pádnější důvody než jenom "přesvědčení" několika "vědců".

Z historie je známa spousta případů,kdy režim v zájmu svého udržení obětuje i část sebe. Dále si zkuste povšimnout, kdo celou krizi nejprve úskostlivě tutlal a nyní na ni notně vydělává...

Jediné řešení - bohužel - je vzdát se všech výrobků "Made in China" a obnovit pomyslnou Velkou čínskou zeď, ovšem naopak. Zatím se však český krtek musí klanět čínské pandě,že...

J. Koutský 22.3.2020 8:45

Někteří lidé jsou zase přesvědčeni o existenci Boha... Rv;-D

Z. Slanař 30.3.2020 10:09

Největší odbornice,to asi ne.Uznávám ji,ale jsou i jiní

P. Selinger 22.3.2020 7:26

Číňany nepřevychováte, takže další viry můžete očekávat....

R. Gramblička 22.3.2020 7:21

DÍKY ZA ČLÁNEK, taky mi to přijde mnohem pravděpodobnější, než biologická zbraň. Pokud by to vyvinuli Amíci, patrně by se zaměřili na gen. rozdíly mezi bělochy a asiaty, tak aby nemoc je samotné ohrožovala co nejméně. Celkově ale, v dnešní globální vesnici se nemoci jeví jako hodně riskantní způsob vedení války, pokud tedy nejste na izolovaném ostrově. Druhá hypotéza řešila únik z čínského výskumného zdroje. Věda v Číně ale patří mezi světovou špičku, nejde o nějaký zaostalý tatarstán, takže bezpečnostní opatření by byla na úrovni.

Otázka je, co a zda si z toho vemou jako ponaučení běžní Číňané, zda omezí odchyt, prodej a konzum všeho, co se hýbe a zda zvýší tristní hygienické podmínky na trzích. Tady jsem skeptik. Pitomosti čínské tradiční medicíny se nepovedlo vymýtit ani Maovi, a že se hodně snažil, takže se pojede po starém. A většina Číňanů je chudá, takže na hygienu budou kašlat nadále a my se tak do budoucna můžeme těšit na další podobné dárečky

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • J. Václavík 22.3.2020 11:13

  "Pokud by to vyvinuli Amíci, patrně by se zaměřili na gen. rozdíly mezi bělochy a asiaty, tak aby nemoc je samotné ohrožovala co nejméně."

  Ale to přece uváděly úplně první informace o tomto viru - právě především u žlutých mužů vyvolává cosi na způsob cystické fibrózy.

  Větším problémem je dnes stav ve Spojených státech - viz také B737 - to je ukázka bídy. U koronaviru je jedna možnost, že jim pro bordel utekl, druhá je ta, že to prostě doma 'potichu vyzkoušeli'. O tom svědčí nedávno zveřejněný výslech náčelníka CDC.

  V. Kun 22.3.2020 16:26

  Gamblička i Václavík mají v hlavách VYMETENO !! Totální blbečkové!!

  J. První 22.3.2020 7:20

  no, ale lidi jsou přesvědčení že vznikl v laboratoři, takže smolík :-D


  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...