Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Kreditní karta od T-Mobile a Komerční banky

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Sony EricssonReprofoto

Mobilní operátor T-Mobile a Komerční banka představili na včerejší tiskové konferenci společný produkt, a to kreditní kartu T-Mobile Bonus, která je – jak už název napovídá – svázána s věrnostním programem operátora. Jaké jsou její výhody a nevýhody?

Nová kreditní karta je určena pro všechny tarifní zákazníky T-Mobile, kteří jsou členy věrnostního programu T-Mobile Bonus a sbírají body za využívání mobilních služeb operátora. Ty lze nově získat také při každé platbě kreditní T-Mobile Bonus kartou u obchodníků. Body za platby obdrží zákazník bez ohledu na to, jakou výhodou má nastavenou v T-Mobile Bonus programu. Na výběr je z telefonů, příslušenství, volných minut a zpráv, všelijakých dárkových předmětů apod. Při první platbě zákazník automaticky získá 300 Bonus bodů, další bod se pak přičte za každých 30 Kč, které se prostřednictvím karty uhradí. Samozřejmě platí, že čím více bude karta využívána, tím rychleji budou body naskakovat. Pro představu: Koupíte-li si například elektroniku za 80 tisíc korun, máte za nasbírané body nárok na pořízení telefonu Nokia 2610 za 1 Kč.

Druhým benefitem kreditní karty je jednorázová sleva při platbě u vybraných partnerů. K nim v současné době patří zatím jen prodejce outdoorového vybavení AlpinePro, kde dostanete 10% slevu na veškeré zakoupené zboží. Další partneři budou v budoucnu přibývat.

Paušální zákazníci registrovaní ve věrnostním programu obdrží neaktivní kreditní kartu automaticky poštou. Pro její aktivaci je potřeba vyplnit přiloženou žádost a poslat ji (bezplatně) v přiložené obálce, nebo ji odevzdat v kterékoli pobočce KB či ve Značkové prodejně T-Mobile. Bezpečnost karty je zajištěna transakční SMS, která jejímu držiteli přijde ihned po realizaci transakce. Standardní součástí T-Mobile Bonus karty je také pojištění proti neschopnosti splácet.

T-Mobile Bonus karta se pyšní nejdelším bezúročným obdobím na českém trhu - 76 dní, a vztahuje se jak na platby kartou, tak i na výběr z bankomatů. Zákazník si tím pádem může vypůjčit peníze až na 2,5 měsíce, aniž by vyjma poplatků spojených s vedením karty přeplatil cokoliv navíc. Poté se půjčka flexibilně úročí podle výše úvěru roční úrokovou sazbou (neplést s roční procentuální sazbou nákladů – RPSN) od 10,68 % do 22,68 %.

Nyní se podívejme i na druhou stranu mince, kterou jsou – jak už v České republice bývá u finančních institucí až na pár výjimek zvykem – poměrně vysoké bankovní poplatky.  V případě využívání karty zaplatíte každý měsíc za výpis z účtu 40 korun, bankovní převod na váš běžný účet vás bude stát 50 korun, za výběr z vlastního bankomatu si KB strhne 25 Kč, z cizího ještě o 10 korun více. Kompletní sazebník naleznete zde.

T-Mobile není však jediný operátor, kdo svým zákazníkům přičítá body do věrnostního programu za využívání platební, respektive kreditní karty. Na stejném principu funguje již pár let program Benefit od O2 s aktivací platební karty Citibank. Při srovnání obou nabídek je na tom lépe T-Mobile Bonus karta, neboť má o téměř dva týdny delší bezúročné období a i získávání bonusových bodů je výhodnější. K připsání jednoho bodu musíte přes kartu Benefit Citi utratit 50 Kč, kdežto u T-Mobile Bonus karty pouze 30 Kč. Navíc body od růžového operátora mají vyšší „kupní“ sílu.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!