Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Lidové noviny vyhlásily stipendium, přihlaste se

Studentka v knihovně (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studentka v knihovně (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Máte poslední možnost přihlásit svou seminární, diplomovou či jinou absolventskou práci na téma Vliv médií na současnou českou společnost a vyhrát od Lidových novin stipendium.

Lidové noviny letos slaví 120 let od svého vzniku. U příležitosti oslav vyhlásily pro studenty a absolventy vysokých škol stipendium. To může získat autor nejlepší seminární, diplomové či jiné absolventské práce na téma Vliv médií na současnou českou společnost. Text musí mít rozsah nejméně 30 normostran a musí být napsaný v posledních letech, konkrétně od roku 2008. Nemusí být ale obhájen. Šance poslat svoji práci máte už pouze do 15. září 2013.

Už dnes je v redakci dvacet materiálů, které dorazily z Karlovy univerzity, Masarykovy univerzity, Univerzity Palackého či Jihočeské univerzity. Jejich názvy napovídají, že zadání je vnímáno dosti široce. Najdeme tu například téma Média a senioři, Vliv médií na postoj české společnosti vůči menšinám či práci o revitalizaci seriálu Třicet případů majora Zemana.

Zaslané texty bude hodnotit odborná porota ve složení: psychiatr Cyril Höschl, sociolog Ivo Možný, vedoucí katedry žurnalistiky na UK Barbora Osvaldová, šéfredaktor LN Dalibor Balšínek, vedoucí přílohy LN Akademie Radka Kvačková a komentátor LN Martin Zvěřina.

Autor vítězné práce získá finanční částku ve výši 35 000 Kč. Druhé místo bude honorováno sumou 10 000 Kč, třetí pak částkou 5 000 Kč. Stipendium lze použít na libovolné účely. Slavnostní vyhlášení je naplánované na říjen 2013. Vítězná práce bude otištěna v rámci mimořádného vydání Lidových novin.

Práce zasílejte na stipendium@lidovky.cz nebo poštou na MAFRA a.s., Ilona Proboštová, Karla Engliše 11, Praha 5.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...