Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Mějte své výdaje pod kontrolou

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: NokiaReprofoto

Zdá se vám, že měsíčně utrácíte mnoho peněž, aniž byste pořádně věděli za co? Pokud chcete mít dokonalý přehled o svých výdajích, seznámíme vás s mobilními aplikacemi, které vám je umožní lépe sledovat.

Pro evidenci těchto záznamů existuje několik aplikací, z nichž jsme vybrali dvě, se kterými vás blíže seznámíme. Zatímco Handy Expense je určen výhradně pro smartphony, Money Manager 2 si může nainstalovat každý majitel mobilního telefonu s podporou Javy.

Money Manager 2
Program Money Manager vyžaduje pouze podporu Javy MIDP 1.0, lze ho tedy provozovat téměř v každém mobilu. Aktuální verze této aplikace má pořadové číslo 2 a stojí 3,99 eur, starší verzi 1 je možné stáhnout zdarma. Po spuštění programu se defaultně zobrazují zapsané náklady aktuálního měsíce, na další nebo předchozí měsíc lze přejít pohybem kurzorové klávesy. Při vkládání nového záznamu si musíte nejprve vybrat, o jaký typ platby jde. Standardně je na výběr mezi hotovostní a kreditní kartou, samozřejmě si ale můžete přidat svoje vlastní údaje nebo upravit ty stávající. Nový záznam umožňuje kromě ceny, data a jména nákladových položek zadat jednu z uživatelsky vytvořených kategorií (např. potraviny, benzín, nájem apod.), krátkou poznámku, měnu a počet kusů. Jakmile vyplníte všechny potřebné údaje, nový záznam se automaticky objeví vedle ostatních v měsíčním přehledu. Odtud lze jednotlivé položky dále upravovat, třídit podle mnoha kritérií apod. Z veškerých uložených dat je možné vytvářet podrobné statistiky, a to jak z časového pohledu, tak i podle kategorie záznamu či průměru. Zobrazené statistiky si potom můžete odeslat na e-mail ve formátu CSV nebo Excel. Aby si vaše výdaje nemohl prohlédnout každý, komu se váš mobil dostane do ruky, není problém si vstup do aplikace zabezpečit heslem.

 

Výrobce: 8mobile.org
Ke stažení: trial verze
Cena: 3,99 eur
Velikost: 82 KB
Platforma: Java MIDP 1.0

Handy Expense
Další aplikace pro tento účel je tentokrát určena pro všechny majitele smartphonů s operačním systémem Symbian a Windows Mobile. K jejím hlavním přednostem patří jednoduché a intuitivní ovládání, na němž se do značné míry projevuje také lokalizace do českého jazyka. Ukládání položek probíhá tak, že v menu potvrdíte vložení nového záznamu, ve kterém určíte datum, typ, částku, kategorii, měnu a způsob platby. U kategorie si vždy vybíráte, zdali se jedná o osobní výdaj, nebo firemní. Typ, měnu a způsob platby si lze libovolně přednastavit a poté z těchto hodnot jen vybírat. U každého zápisu je ještě nutné pro upřesnění zapsat, za co jste peníze utratili. Uložené záznamy potom můžete třídit podle data vložení, a to buď vzestupně, nebo sestupně. Samozřejmostí je tvorba několika druhů přehledů ve zvoleném časového období, přičemž lze tento přehled jednoduše odeslat formou SMSky a e-mailem. Silnou zbraní aplikace je export záznamů do formátu CSV, se kterým si poradí například Excel. Všechny své výdaje za vybrané časové období si tak můžete dále zpracovávat v počítači.

 

Výrobce: Epocware
Stažení: trial verze
Cena: 10,39 eur
Velikost: 76 KB
Platforma: Symbian, Windows Mobile

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....