Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav 3 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Miss Academia bude bez promenády v plavkách. Prostor získá design

Na soutěži krásy bylo se na co dívat... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na soutěži krásy bylo se na co dívat... | foto: MAFRA- Jan Zátorský

ZLÍN Letošní ročník studentské soutěže krásy Miss Academia bude bez promenády v plavkách nebo ve spodním prádle. Při finálovém večeru 11. března se bude ve Zlíně prezentovat i studentský design, řekl ČTK mluvčí soutěže Martin Čulák.

Nejkrásnější vysokoškolačka České republiky se letos bude volit 18. rokem, o titul bude bojovat deset dívek. Akce se koná pod záštitou fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity.

"V Miss Academia chceme dát šanci každé krásné dívce. Ze zkušeností ale víme, že ze všech přihlášených vysokoškolaček jich nakonec až na casting dojde jen hrstka. Máme za to, že velkým dílem se na tom podílejí promenády v plavkách či spodním prádle, a proto jsme zkusili zaexperimentovat, promenády jsme na castinzích úplně zrušili, přičemž jsme dívky při pohovoru nejdříve porotě vůbec neukazovali," uvedl Čulák.

Prostor získá studentský design

Promenáda v plavkách tak bude chybět i na finálovém galavečeru v kongresovém centru. Větší prostor naopak získá studentský design. Své práce představí módní návrhářky a designéři z ateliérů fakulty multimediálních komunikací.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo téměř 700 dívek. "Loni jich bylo asi o 100 více, předloni zase asi o sto méně. Soutěží miss neustále přibývá a moc přihlášek se tříští do různých pochybných projektů, takže bych to hodnotil jako celkem solidní zájem," poznamenal mluvčí.

Finalistky už absolvovaly soustředění na Slovensku i ve Zlíně, kde předváděly šaty návrhářek ze zlínské univerzity. Titul Miss Academia loni získala dvaadvacetiletá Martina Palacká z Kroměřížska, studentka oboru všeobecná sestra na fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...