Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Mobil organizuje život dvěma třetinám Evropanů

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: T-MobileReprofoto

Společnost Samsung si nechala od agentury Vanson Bourne vypracovat výzkum ohledně užívání mobilů v práci. Ankety se účastnilo 5105 respondentů z Velké Británie, Německa, Francie Itálie a Španělska. Jaké jsou výsledky?

Z  Evropského průzkumu užívání mobilů v práci vyplynulo, že dvě třetiny obyvatel starého kontinentu se spoléhají, že jim mobilní telefon zorganizuje život – používají ho jako hlavní kalkulačku, budík a kalendář. I přesto, že 70 % mobilních telefonů užívaných pracovně dosud nemá plné multimediální schopnosti, 58 % Evropanů považuje multimediální funkce svého služebního mobilu při své práci za zcela nezbytné.

Jak dále vyplynulo ze studie, ve skutečnosti téměř polovina (40 %) evropských manažerů přiznává, že vlastní dva anebo i více mobilních telefonů, aby pokryli své rozdílné potřeby. Dle průzkumu jsou Evropané na svých mobilních telefonech tak závislí, že téměř polovina (48 %) se od nich nikdy neodloučí.

Vysoké požadavky Evropanů na funkcionalitu zahrnují poptávku po kvalitním fotoaparátu (35 %), rychlém a snadno použitelném emailu (32 %) a vysoké kapacitě paměti pro hry, obrázky a videa (23 %). Stejně tak i mezi uživateli, kteří mobil nepoužívají při práci, si zhruba třetina respondentů (32 %) přála snadný přístup k internetu a emailu ze svého současného telefonu.

Mobilní telefony se staly tak samozřejmou součástí života Evropanů, že jsou mnohem obvyklejší než ostatní mobilní zařízení. Téměř všichni dotazovaní (98 %) vlastní mobilní telefon, mnohem vyšší počet než je majitelů MP3 přehrávače (55 %), papírového diáře (44 %) nebo digitálního fotoaparátu (79 %).

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Zdravotník měří 21. dubna 2020 tlak pacientovi s nemocí covid-19, který je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?