7. října 2016 6:32 Lidovky.cz > Relax > Věda

Na jihu Vietnamu vzniká park se sochami z písku, podílí se i Česko

Na jihu Vietnamu vzniká park se sochami z písku, podílí se i Česko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na jihu Vietnamu vzniká park se sochami z písku, podílí se i Česko | foto: YouTube

HANOJ V jihovietnamské provincii Binh Thuan se v lednu otevře park se sochami z písku, jejichž motivem jsou pohádky a legendy z Vietnamu i ze zahraničí. Sochy tvoří umělci z 12 zemí světa, včetně České republiky. Práci na svých dílech zahájili minulý týden, informoval server TTR Weekly.

Park o rozloze 1,3 hektaru ponese název Zapomenutá země (Forgotten Land) a vyrůstá ve městě Phan Thiet. Stavebním materiálem je výhradně přírodní písek.

Místní úřady si od nového parku slibují další příliv turistů do malebného přístavního města Phan Thiet, které nyní láká návštěvníky především svými plážemi.

Oficiální otevření parku bylo stanoveno na 29. ledna 2017. Turisté si budou moci prohlédnout 17 soch z písku, které vytvářejí profesionálové z Belgie, Brazílie, Česka, Itálie, Japonska, Kanady, Lotyšska, Nizozemska, Ruska, Singapuru, Spojených států a Toga.

ČTK